Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire erélyesen dobhatok...

Mennyire erélyesen dobhatok ki valakit a lakásomból?

Figyelt kérdés

Tehát pl. meghívtam magamhoz, de aztán mégis úgy gondolom, hogy jobb lenne, ha távozna, mégpedig sürgősen.

Csinálhatom-e azt, hogy felszólítom, hogy mondjuk 2 percen belül hagyja el a lakást, vagy utána erőszak alkalmazásával dobom ki?

Ha igen, milyen mértékű erőszakot alkalmazhatok, ha még 2 perc múlva is ott van?

Pl. megpróbálhatom-e egyszerűen kitolni/kitessékelni? Ha esetleg nem tetszik neki a kitessékelés, és ellenáll, akkor mondjuk elkaphatom-e a grabancánál, vagy hátracsavarhatom-e a kezét, és úgy kivezethetem-e, mint ahogy kb. a szórakozóhelyeken dobják ki a rendetlenkedőket a kedves, kopasz biztonságiak?


Ha ez mondjuk nem jön össze, és már ő is felhúzza magát annyira, hogy az azonnali távozás helyett elkezd mondjuk engem anyázni, vagy csak szimplán kapálózik, ellenáll, ami miatt nem tudom így kitessékelni, tehát ez a szintű erőszak nem elég, hogy a felszólításomnak megfelelően elhagyja a lakásomat, akkor továbbléphetek-e a szükséges szintű erőszakra, és leüthetem a fenébe meg szó szerint kirugdoshatom a lakásból?


És ha társasházról van szó, akkor csak a lakáson kívülre tessékelhetem-e ki, vagy akár le a lépcsőn és a házon kívülre is.

És ha az utóbbi, és mondjuk eddigre már nagyon eldurvul a helyzet, dulakodás meg minden, és abszolút esélytelen akár csak picit durva eszközökkel is eltávolítani, akkor végső soron, ha lépcsőn egyszerűen lerugdosom, mert másképp nem megy, az is beleszámít még a magántulajdon védelmébe? (hiszen elméletileg most valahogy úgy van, hogy ha be akarna menni az én magánterületemre az engedélyem nélkül, akkor akár a szükséges erőszakot is alkalmazhatom, hogy ezt megakadályozzam. Tehát logikusan nézve ha nem akarja elhagyni a magánterületemet az egyértelmű felszólításom ellenére sem, akkor ugyanezt a szükséges erőszakot ugyanúgy alkalmazhatnám).


Nem akarok senkit meghívni mostanában magunkhoz, kidobni meg főleg nem, csak ez eszembe jutott, és érdekelt.



2012. máj. 15. 00:52
 1/9 anonim ***** válasza:
5%
Igen.Ha nem óhajtja elhagyni a lakásodat,akkor hátratekert kézzel jól pi@ánrúgva,kidobhatod.Ha még szemtelen is,akkor meg egy füles is kijár.
2012. máj. 15. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%
Én nő vagyok,volt egy időszak mikor áthívtam magamhoz 1-2embert,és meguntam a jelenlétüket,simán mondtam hogy el lehet ballagni,mert fáradt vagyok,vagy bármi.Volt amikor elég erőteljesen közöltem ezt,mert bekattant valami az agyamba:)Nem volt ebből gond.Furán néztek,de elmentek:)Nem szeretem már a vendégeket,erre rájöttem:)
2012. máj. 15. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Rendőröket ki kell hívni ha a felszólításodra nem mennek el, ők kiteszik őket és nem keveredsz mindenféle erőszakos ügyekbe, ez a legjobb megoldás.
2012. máj. 15. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Testi erőszakot semmilyen esetben nem alkalmazhatsz (kivéve jogos védelem esetén, de ez nem áll fenn). A kidobóembert is fel lehet jelenteni, ha testi kényszert használ (kivéve, ha mást veszélyeztetne). Az is tettlegesség, ha csak hozzáérsz.

Az nem derült ki a kérdésből, hogy az illető beköltözött-e (cuccait bepakolta, nem kell hozzá, hogy a lakcímét oda jelentsék be) vagy csak rövid ideig tartólag hívtad be. Utóbbi esetben felszólíthatod a lakás elhagyására és rendőrt hívhatsz. Míg előbbinél a rendőr nem fog intézkedni és a lakó birtokvédelmet kérhet amit meg is fog kapni (mivel a jegyző birtoklás alapján határoz nem jogalap szerint), lakásürítési pert kell indítani.

2012. máj. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az se normális, aki meghÍv valakit és 2 perc múlva erőszakosan ki akarja dobni.
2012. máj. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A körülményeknek megfelelő mértékben, és a magán (vagy közösségi) tulajdonból. De azért bele ne haljon.
2012. máj. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

akiben nem bízol teljesen, azzal inkább nyilvános helyen találkozz

presszó, étterem, park, stb


ki ez, és miért hívtad meg ?

2012. máj. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Akkor ismételten: nem megtörtént eset, csak elméleti kérdés, érdekel, hogy ilyenkor mi a szitu:


Amúgy nem egy lehetetlen helyzet, pl. szervezel egy házibulit, ahova társaság révén olyan emberek is bekerülhetnek, akiket nem annyira ismersz, és ezek között olyan is lehet, aki - akár alkohol hatására, akár csak simán - olyan viselkedést produkál, amit te nem tűrsz el a lakásodban.


Azt nem hiszem el, hogy a saját tulajdonomról a felszólításom ellenére se távozó ember ellen semmilyen mértékű erőszakot ne alkalmazhatnék, hiszen bármilyen focimeccsen, rendezvényen, szórakozóhelyen ott vannak a szervezők/biztonsági őrök, akik igenis kivezetik a rendetlenkedőket, tehát valami törvényi alapnak lennie kell ehhek, főleg, hogy most már azért az újabb btk módosítások szépen sszélesítették a védekező lehetőségeit.


Tehát az nekem nagyon nem tűnik reálisnak, hogy csak a rendőrséget hívhatnám ki, és az ő megérkezésükig gyakorlatilag tétlenül kéne túrnöm, hogy valaki garázdálkodjon a lakásomban.


A kérdés az, hogy milyen mértékű erőszakkal kezdhetek, és ha ennek következtében a szitu egyre jobban eldurvul, akkor mennyire vagyok azért felelős.

2012. máj. 15. 15:05
 9/9 anonim ***** válasza:

"Tehát az nekem nagyon nem tűnik reálisnak, hogy csak a rendőrséget hívhatnám ki, és az ő megérkezésükig gyakorlatilag tétlenül kéne túrnöm, hogy valaki garázdálkodjon a lakásomban.


A kérdés az, hogy milyen mértékű erőszakkal kezdhetek, és ha ennek következtében a szitu egyre jobban eldurvul, akkor mennyire vagyok azért felelős."


Ezt majd azután dönti el a bíróság, amikor már megtörtént a dolog (és esetleg bíróság elé kerül az ügy).

2012. máj. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!