Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha szitázni akarok pólókat,...

Ha szitázni akarok pólókat, és azokat online eladni, számolnom kell a Copyrighttal? (tovább bővebben)

Figyelt kérdés
Teszem azt, ha a Star Wars karaktereit, motívumait akarom a saját elképzeléseim szerint pólóra szitázni és azt forgalmazni Vaterán, Ebayen, számítsak arra, hogy rövid időn belül felszólító levelet kapok, vagy ilyen kis apró biznisszel nem törődik a kutya sem?

2012. máj. 16. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha forgalmazod, bajod lesz belőle. De miért nem csak magadnak csinálod? Vagy miért nem leszel kreatív, és találsz ki valamit, ami a tiéd?
2012. máj. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A szerzői jogok megsértése lenne, így igen, kopogtathatnak az ajtódon.
2012. máj. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szívesen kitalálok saját dolgokat is, nem azzal van a gond, csak arra voltam kíváncsi, hogy egy védett márkát mennyire szabad használni. Vagy csak akkor, ha jogdíjat fizetünk a nagytestvérnek?
2012. máj. 16. 17:27
 4/6 anonim ***** válasza:
2012. máj. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

új látványvilág lenne az igazi, persze azt nehéz kitalálni, illetve nem biztos hogy megfogja a közönséget és 'bejön'


[link]

2012. máj. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én inkább kérdezni szeretnék, ha még aktuális..:)


Mi a helyzet azokkal a grafikákkal, amikről nem egyértelmű, hogy jogvédett-e. Egyszerű képekre gondolok, amik mennek a pólónyomóknál. Legénybúcsús game overes feliratok, grafikák, lánybúcsús eladva feliratok, 18-as karika, ilyesmik. Ha pl én megszerkesztek egy nagyon hasonló feliratot, vagy pl a mintáim között szerepel a fekete 18, körülötte a piros kör, ezért is büntethetnek?

Nem is a képek jogvédettségére lennék igazán kíváncsi, hanem arra, hogyha ezek a grafikák szerepelnek a választható mintáim között, amik a pólóra mennek, akkor büntethetnek-e. És ha igen, akkor hol lehetne frankón beszerezni ezeket? Illetve, ha mégis használom őket, akkor azonnal büntetés lesz, vagy minden esetben először egy figyelmeztetés?

Azért vagyok rá kíváncsi, mert a megrendelő által küldött képet is használjuk, ezek sokszor a netről leszedett ilyesmi képek, de nagyon rossz minőségűek.

Köszönöm

2012. jún. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!