Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megteheti ezt a vállalkozó?...

Megteheti ezt a vállalkozó? Cba, Coop stb. termékeket árusít a saját kis üzletében.

Figyelt kérdés
A mi kis falunkban van egy vállalkozó,aki Lidl-s,Coop-os,Cba-s és Penny marketes dolgokat árusít,persze jó nagy haszonnal.Még házi tojást is találni nála.Néha még össze is találkozunk vele és saját szemünkkel láttuk mit művel:(Megveszi a Lidl-s margarint 85ft-ért,itt a boltban meg eladja 150ft-ért.Van ehhez joga,megteheti?Köszi a válaszokat!
2009. jún. 27. 09:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
80%
Simán megteheti mindenféle szerződés nélkül. Ilyenkor ő ugyanazon az áron veszi meg, mint aki bemegy a boltba. Szerződést olyankor szokás kötni, ha valaki jobb árakat akar elérni, vagyis nagykereskedőként használja az adott láncot (a lánc a legjobb áraihoz kizárólagosságot kér, tehát olyankor másik lánc termékeit nem forgalmazhatja). Nálunk is van ilyen rablóféle kisbolt, ahol minden minimum 10-20%-kal drágább mint a 10km-re lévő városban. De sokan még ezt a 10km-es utat sem teszik meg, pláne napi bevásárláshoz. Ez a kényelem, amiért a kereskedő elkéri a pénzt. Tegyük hozzá: többnyire kicsit pofátlanul, de ha az ő szemszögéből nézem, neki is meg kell élni valamiből.
2009. jún. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
64%

Nem teheti meg de hát kis hazánkban minden lehetséges ...

Ezek márkavédett termékek, de pl. az "aro" termékek is minden kisboltban ott vannak ....

2009. jún. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Márkavédett? Annak meg mi köze a forgalmazáshoz? Vannak cégek, melyek egyenesen tiltják, hogy termékeiket más eladja (pl. a mlm-piramiscégek), azonban ez akkor sem jogi tiltás, azaz nem tehet semmit ellene az illető cég. Pl. az Amway nem léphet fel semmilyen módon egy bolt ellen, mely árul Amway-terméket, ugyanis ezt csak az Amway belső szabályzata tiltja, jogszabály viszont nem tiltja.
2009. jún. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
91%

"Na, nekem ez nem tiszta benne, hogy te bolti árnál olcsóbban szerződéssel szereznéd be tőlük, vagyis ők a te beszállítód lenne, és nem bolti áron szereznéd be és jóval drágábban adnád, mint ahogy a kérdés alapján ez a boltos."


A cégnek a gond az lenne, ha náluk OLCSÓBBAN adnád. Ha drágábban adod, az lényegtelen számukra.

2009. jún. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Én úgy tudom,hogy nem adhatja el a saját márkás termékeket,az adott hálózat annak forgalmazásával kizárólagossággal rendelkezik!

A durva az az egészben,hogy még értelme sincs!Az un.saját márkás termékeket ismert gyártókkal gyártatják a legtöbbször,így meg lehet találni annak "eredeti"változatát amit nagykereskedőknél a kiskereskedő olcsóbban beszerezhet,mint a valamely hálózat polcáról leemelve amit már végfelhasználói áron tud megvenni!A Te "kereskedőd ilyen márkát csak a Metroban szerezhet be Aro márkanéven.Abból is van a margarintól kezdve az üdítőig minden,ráadásul nagykereskedelmi áron kaphatja!

2009. jún. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
83%

"Én úgy tudom,hogy nem adhatja el a saját márkás termékeket,az adott hálózat annak forgalmazásával kizárólagossággal rendelkezik!"


Dehogynem. Pl. Metro. Annyira eladhatja, hogy maga a Metro árusítja viszonteladóknak.

2009. jún. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!