Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fiamat megzsarolták, saját...

Fiamat megzsarolták, saját nevére vetettek vele előfizetéses telefont. Rendőrségi ügy lesz a dologból, tovább lent?

Figyelt kérdés
Ha nem fizeti a részletet/előfizetést annak milyen jogi következménye lehet? Elmúlt 18, saját nevén semmi nincs. Teljesen el vagyunk keseredve, anyagilag nem fér bele a dolog se neki se a családnak.
2012. máj. 18. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrségi feljelentést mindenféleképpen tegyetek,de ettől függetlenül a telefon szolgáltató a pénzt a fiadon fogja követelni sajnos.Nem ártana beszólni a szolgáltatónak,hogy a hívószámot azonnal tiltsák le,mert akár százezres számlát is csinálhatnak az elkövetők.
2012. máj. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen mindenképp tiltasd le a számot. Bemész a szolgáltatóhoz esetleg viszed a rendőrségi jegyzőkönyvet vagy igazolást csak a nyomatékosság kedvéért, de anélkül is simán letilthatja a gyerek ez egy mindennapos rutin munka náluk. Persze a szerződés bontás már pénzzel jár de nem tudom, úgy le lehet-e tiltani, hogy közben nem bontasz szerződést ezt mindenképp megmondják a szolgáltatónál.
2012. máj. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A tiltás már megtörtént de havi díjat mindenképpen fizetni kell, ez gyakorlatilag a készülék törlesztőrészlete. Mi módon hajtják be rajta a pénzt ha nincs tulajdona? Természetesen nem ez a cél csak tisztábban szeretnénk látni.
2012. máj. 18. 21:28
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg bűncselekmény történt, és a fiad ténylegesen nem használta a telefont, akkor szerintem nem kell fizetni semmit. A kényszer vagy fenyegetés hatására létrejött szerződés semmis, ahhoz a megzsarolt fél részéről joghatás nem fűzhető a PTK alapján. A szolgáltató pedig attól hajthatja be a kárát, aki a bűncselekményt elkövette. Persze ez mind bizonyítás kérdése. De nyilván ugyanez a helyzet, ha a lopott vagy elveszett személyi igazolványommal vásároltak, árut rendeltek, szerződést kötöttek, bármilyen csalást követtek el stb. Ezekért én anyagilag nem vagyok felelős, ha egyébként az elvárható módon jártam el.
2012. máj. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Na de mégis, honnan tudjátok, hogy "a számla nem fér bele a keretbe"?

A ti címetekre postázzák?


Amíg a nyomozás és a bírósági szak le nem zárul, addig bizony nektek kell viselni a szerződésben foglalt kötelezettségeket. Persze talán érdemes lenne a szolgáltató felé is jelezni a problémát, a feljelentést csatolva hozzá!

2012. máj. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

21:48-nak:


Igazad van, de ez csak akkor lesz alkalmazható, majd ha a bíróság a jogerős ítéletet a kérséfeltevő részére kedvező módon megohzta!

2012. máj. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egy háztartásban élünk, ide postázzák. Még nem jött de nem titok hogy mennyi a szerződésben vállalt havidij.
2012. máj. 18. 23:27
 8/10 anonim ***** válasza:
Esetleg a bűnösöket lehetne kártérítésre kötelezni bírósági úton.
2012. máj. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos kényszerítés volt ott?


5-6 éve több ismerősöm is belement hogy 30-40.000-et kapnak ha a nevükre vesznek telefont amit utána másnak adnak! Baromira nem volt semmi kényszerítés csak ügyesen magyarázták és azt hitték a kis butusok hogy így megkapják a pénzt és az meg lényegtelen hogy a nevükön van! Aztán lassan esett le nekik hogy azt az előfizetés fizetni is kell és mégse akkora biznisz...

Elmentek a rendőrségre és végül sikerült elrendezniük(régen volt, nem tudom hogy) de az kiderült hogy teljesen kényszerítésmentesen megy a dolog. Sajnos a fiatalokat 18-19 évesen könnyen ráveszik erre. A rendőrség is ismeri ezt a jelenséget.


Szerintem egyfelől kérdezz rá a fiadnál hogy valóban kényszerítés volt-e másrészt tényleg rendőrség és ott szerintem már eleve mondják az opciókat(a teljes letiltás az alap hogy a havidíjnál több ne legyen).

2012. máj. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%
A SZOLGÁLTATÓT NEM ÉRDEKLI,HOGY ZSAROLÁS útján jött létre a szerződés.A feljelentést csatolhatod,beviheted,letilthatod a számot,de a számlát követelni fogják ha az ég a földel össze szakad akkor is.Egy ilyen bírósági pereskedés akár két három évig is eltarthat,azért azt vegyük figyelembe.Ezenfelül,a fiad miképpen tudja majd ott bebizonyítani,hogy kényszerítették a telefon megvásárlására??Ez sajnos bebizonyíthatatlan.
2012. máj. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!