Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Személyiségi jogsértésnél...

Személyiségi jogsértésnél ugyanúgy rendőrségen kell feljelentést tenni mint egy bűncselekménynél?

Figyelt kérdés
Csak mert az büntetőper, ez meg polgári per, vagy csak a tárgyalás más? És még azt szeretném kérdezni, h ha vkit zaklatás miatt eljárás alá vonnak, nyílván nem kap egyből letöltendőt, pláne büntetlen előélettel. Akkor mire lehet számítani? És ez az erkölcsijébe belekerül, akkor is, ha nem kap semmi büntetést?
2012. máj. 19. 09:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Polgári pert a bíróságon lehet kezdeményezni.


"És ez az erkölcsijébe belekerül, akkor is, ha nem kap semmi büntetést?"


Ha semmi büntetést nem kap, akkor ártatlan, nem?

Az erkölcsibe kerüléshez minimum felfüggesztett szabadságvesztést kell kiszabni.

2012. máj. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ennél sokkal részletesebben le kéne írni az esetet ahhoz, hogy kicsit is szakszerű választ lehessen adni. Ennyire elvontan nem lehet.


Annyit azért írnék, hogy a személyiségi jogsértés elsősorban polgári ügy, polgári bírósághoz lehet fordulni vele, de ha egyúttal szabálysértést és bűncselekményt is megvalósít (rágalmazás, becsületsértés, zaklatás), akkor a rendőrséghez vagy a büntetőbírósághoz is lehet.


Ilyenkor általában csak jelentéktelen büntetéseket szabnak ki, de gyakran csak megrovást vagy próbára bocsátást, amik nem jelennek meg az erkölcsi bizonyítványban.

2012. máj. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

semmilyen büntetést arra értettem, h ilyen ejnye bejnye esetleg..


voltam a rendőrségen ismeretlen tettes ellen feljelentést tenni zaklatás miatt, és kérdeztem h személyiségi jogsértéssel mi lesz (az én esetemben konkrétan jó hírnév sérelem és névviselési jogsérelem van) és a rendőrségen csak néztek h mi az. azóta megkaptam a levelet, amiben elrendelik a nyomozást a zaklatás miatt, szóval a jogsértés nem szerepel benne, viszont a jegyzőkönyben le van írva h mi történt mind2 vonatkozásban. Most akkor menjek a jogsértéssel bíróságra egyből?

2012. máj. 19. 18:32
 4/7 A kérdező kommentje:
és az erkölcsiben nem lesz benne h xy eljárás alá vont személy és zaklatás vétség miatt megrovást kapott pl?
2012. máj. 19. 18:32
 5/7 anonim ***** válasza:

erkölcsiben az van ha büntetést kap


megrovás nem büntetés, az intézkedés


ezek a büntetések:


38. § (1) Büntetések

a) a szabadságvesztés,

b) a közérdekű munka,

c) a pénzbüntetés,

d) a foglalkozástól eltiltás,

e) a járművezetéstől eltiltás,

f) a kiutasítás.

(2) Mellékbüntetések

a) a közügyektől eltiltás,

b) a kitiltás.

2012. máj. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

személyiségi jogok megsértése

-be kell perelni (keresetlevél polgári bíróságra) adott személyt

-mit kérsz tőle? pénzt? vagy csak állapítsák meg, hogy megsértette a jogaidat?

2012. máj. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

hát egyik sem jó megoldás, mmint a pénz v h állapítsák meg, ezekkel nem érek semmit.:S

de tudom, h a polgári jog szabályai alapján csak ezeket lehet kiszabni vele szemben, hátha rá lehetne húzni amit tett egy becsületsértésre..

2012. máj. 24. 11:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!