Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehet a lakás tulajdonosa...

Mit tehet a lakás tulajdonosa velem volt albérlővel szemben?

Figyelt kérdés

Nemrégig béreltem több éven keresztül egy lakást.A tulajdonos próbált lehuzni pénzzel párszor,de nem hagytam magam,eléggé átlátszó is volt.

Kiköltözés előtt majd 2 hónappal szültam,hogy x-kor költözöm.

Számlák lakásba érkeztek,elszámoltunk minden hónapban lakbérfizetéskor.

Most is összeirtam hogy mivel általányt fizettem,mik hol állnak,átküldtem neki emailben.Kötözködött hogy de miért nem egész hónapot fizetek (miért fizetnék,hisz csak felet laktam ott,és nincs a szerződésben hogy hó közepén ne költözhetnék,csak 30 nap felmondási idő van),majd végülis kiszámolt ő is hasonló összeget.Találkoztunk,átvette a laksát,visszaadta ami jár a kaucióból,mindenki el.

És hiv nemsokára,hogy ez rossz,az rossz,x számlából nincs kifizetve többezer,és ordit hogy átcsesztem.


Tudom hogy működőképesen hagytam ott amiket ő most elromlottnak mond,és a számlákat ő is ugy számolta ahogy én,ezért adta vissza a kauciót.

(csak utána dbbent rá gondolom h egyetlen fix bevétele eluszott,nem épp legjobb lakás,nehezen fogja tudni kiadni)


Most fenyegetőzik,hogy behajtja rajtam a javittatást,számlát,nemtudom még mit.

Elszámoltunk,bár papir nincs erről.

Mit tehet?



2012. máj. 23. 09:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
volt e szerződés? aláírtatok e valamit, hogy a szerződésnek vége, megszűnik?
2012. máj. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

szerződés volt,határozatlan időre


szerződés végéről nem irtunk semmit,email van csak arról hogy pénzügyileg elszámoltunk

2012. máj. 23. 10:05
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

hiba. lényegében még él a szerződésed.


persze bíróságon lehet próbálkozni email-el, de tudtommal kevés sikerrel.


Arról sincs semmi, hogy fizettél neki egyben egy fél hónapot? Utalás pl. Egyáltalán szoktatok bármilyen bizonylatot írni a fizetésről, vagy csak úgy pacsira adsz neki pénzt mindig?

2012. máj. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

kézbe adtam mindig

számlákat én fizettem ,fél haviakat már csak odaadtam

2012. máj. 23. 10:25
 5/14 anonim ***** válasza:

ennyi erővel még azt is mondhatná, hogy hónapok óta nem fizetsz.


próbálj az e-mail-el visszavágni akkor ,hátha beeszi.


vajon bevall minden pénzt az apehnak? van e vaj a füle mögött valahol? mert akkor elő lehet venni azt is fenyegetni, bár ha nem válik be, akkor bukta.


viszont szerintem ő is csak fenyegetőzik.

2012. máj. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 bumbi02 ***** válasza:

Hát, ha kézbe adtad neki a pénzt, akkor nem biztos hogy bíróság elé viszi ügyet, még végén kiderül hogy egy fityinget se adózott belőle.


Amúgy meg, mindig írjatok egy szerződés felmondást (mikor én felmondtam idő előtt a szerződést, épp ilyenek miatt egy olyat írtunk hogy : Kijelentjük hogy a másik fél felé minden tartozásunkat letudtuk, és nincs semmilyen kötelezettségünk sem.)

A számla nagyon egyszerű dolog, fel kell hívni a közműveket, meg kell kérdezni hogy van-e elmaradás. Azt is meg tudják mondani hogy mikor lett befizetve.

2012. máj. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A múlthavit még én fizettem,az e havit mivel meg sem érkeztek,csak levontuk a kaucióból.


Bár akkor én is mondhatom,hogy a kauciót nem adta még vissza,mert arról sincs papir,csak arról van hogy beköltözéskor odaadtam.


Apeh felé nem hiszem hogy fizet bármit.

2012. máj. 23. 10:39
 8/14 anonim ***** válasza:

akkor a szerződéssel pont, hogy fenyegetni tudod, h felnyomod apehnál. ennyi.


persze úgyis azt fogja kamuzni, hogy igen bevallotta.

2012. máj. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
az ilyen rohatt miatt nem lehet itt vállakozni. Ilyen szemét kis csóró, a 10 milliós vagyonos embert kinyírja, csak annyit kell mondania hogy apeK.
2012. máj. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
élősködők vagytok, akik tanácsot adtatok azok is. a mentalitásotok egy szovjet emberé
2012. máj. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!