Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van-e joga Édesanyámnak...

Van-e joga Édesanyámnak kitennie bátyámat a lakásból? Részletek lentebb.

Figyelt kérdés
Bátyámmal megörököltük a családi házunk felét. A másik fele Édesanyámat illeti. 3 évig minden rendben ment, de időközben megnősültem. Amíg otthon laktam anyagilag mindenben támogattam édesanyámat, mert szociális segélyen van. Bátyám jelenleg vele lakik, 4 hónapja sajnos munkanélküli. Amíg dolgozott, viszonylag minden rendben volt köztük. De mióta munkanélküli, nagyon kevés pénzzel tudja segíteni édesanyánkat, aki azóta kiakarja tenni a lakásból, lényegében az utcára. Bátyám nem iszik, nem drogozik és nem játékgépezik. Én sajnos nem tudom segíteni Őket mert a feleségemmel lakást vásároltunk, ami minden pénzünket elviszi. Édesanyám elakarja adni házat, és egy egy szobás lakásba szeretne menni egyedül. Kérdésem az lenne hogy kiteheti-e a lakásból bátyámat és eladhatja-e a lakást a mi belegyezésünk nélkül? Igényt tartana a haszonélvezeti jog megváltására is, azaz 1 millió követelne tőlünk.
2012. máj. 24. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nem teheti ki, mert a ház fele a tiétek, vagyis a bátyádé az 1/4 rész. Joga van neki is a lakásban lenni ugyanúgy.

Egyébként nem értem édesanyádat!Addig volt jó neki a fia, amíg dolgozott?

Édesanyád miért nem megy el dolgozni?

2012. máj. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem író is mondta nincs joga kitenni . A házat pedig nélkületek eladni mert a ház egy része a tieteké . Nem tudom hogy hány éves anyukád vagy milyen állapotban van . Ha még tud dolgozni akkor a bátyád helyébe elküldeném dolgozni mert így csak a bátyád jár rosszul mert az anyját is elkel tartania maga mellett és ha neki is családja lesz akkor meg majd azokat nem tudja majd eltartania .

Ha rajtatok kívűl a házat megpróbálja eladni akkor az ügyvéd egyből mondani fogja neki hogy kell a ti beleegyezésetek .

2012. máj. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Mivel közös a tulajdon, ezért el nem adhatja, csak akkor ha az összes tulajdonos, azaz a kérdező és a testvére is beleegyeznek.


Viszont.


Ha az anyuka haszonélvezeti joga az egész ingatlanra kiterjed, akkor a testvéredet, akár bírósági úton is, de kiteheti a lakásból.


Haszonélvezeti jogot nem követelhet tőled, mivel nem laksz a házban.

2012. máj. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Amúgy itt olvashatsz hasonló problémáról, és ügyvédi válaszról:

[link]

2012. máj. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

nem adhatja el nélkületek!!!!!!!!!!

csak a saját tulajdoni hányadát

de az meg úgysem kell senkinek

2012. máj. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ja, és még van nektek elővásárlási jogotok is
2012. máj. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel anyuka haszonélvező, így sajnos kiteheti még a tulajdonost is. A bátyád, aki felteszem felnőtt, és már nem jár egyetemre sajnos semmit sem tehetne ilyen esetben.


A saját tulajdonrészét eladhatja, de arra nektek elővételi jogotok van.

A teljes házat eladni csak az összes tulajdonos egyetértésével lehet. A haszonélvezeti jog vagyoni értékű jog, amiről csak lemondani lehet. Ha ezért cserébe pénzt kér? Kérhet, de a lényeg, hogy vagy megegyeztek vagy nem.


Ha nem tudtok megegyezni, akkor csak bírósági úton kényszerítheti a közös tulajdon megszüntetését, amellyel mindenki rosszul járhat.

2012. máj. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

kiteheti, mivel ő a haszonélvező

saját tulajdoni hányadát bármikor eladhatja, de a tulajdonostársaknak elővásárlási joguk van

ha nem akarjátok kifizetni a haszonélvezet megváltását, akkor senki sem kötelezhet rá...viszont amíg gyakorolja a haszonélvezői jogait, addig nem nagyon fogjátok hasznát venni a lakásnak

2012. máj. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig válaszokat. Édesanyám 59 éves, 9éve nem dolgozik. Fizikailag egészséges, tehát tudna dolgozni, de nem is próbál munkát találni.
2012. máj. 27. 09:43
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor miből él meg? Ha kiteszi a bátyád, akkor miből fog?

Nekem nem világos édesanyátok hozzáállása.

2012. máj. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!