Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyámnak lett egy kapcsola...

Édesanyámnak lett egy kapcsolata, de vannak kételyeim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Apukám nagyon régen meghalt, anyukám sosem ment el sehova, mindig csak a Testvérem és én voltunk neki a fontosak, ő maga sosem. Hiába mondtuk, hogy menjen el egy kicsit (természetesen nem rögtön Apu elvesztése után), ő azt mondta, hogy örül, ha lepihenhet, mert nagyon sokat dolgozik.

Nemrég megismerkedett egy férfival, úgy néz ki, hogy járnak. Ennek nagyon örülök, de egyrészt nagyon furcsa lesz Anyukámat egy másik férfi mellett látni, és félek kicsit. Természetesen örülök a boldogságának, kivirult, mintha éveket fiatalodott volna. De félek, mert a férfi - elmondása szerint - a feleségével él egy fedél alatt, mert a ház összeköti őket, de el sem váltak, de nincs köztük semmi. Félek, hogy Anyum sérülni fog lelkileg, ha a férfi mégis hazudna. Engem nem az zavar, hogy van valakije, sőt, örülök neki, de félek, hogy mennyire hihető az udvarlójának a "meséje".


Mit tegyek?


2012. máj. 2. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Megértem az aggodalmad, de sajnos ez anyukád döntése, hogy hisz-e neki. Véleményt mondhatsz, meg hogy aggódsz miatta, de konkrétan bele nem szólhatsz. Hány éves vagy?


Tényleg jobb lenne, ha a férfi tiszta helyzetet teremtene, azaz elválna törvényesen és elköltözne - de arra figyeljetek, hogy ne anyukádon keresztül akarja megoldani a lakáskérdését, mert sokan csinálják ezt.

2012. máj. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
23. Még anyuval élek. Nem hiszem, hogy anyu engedné, hogy ideköltözzön; sosem volt felelőtlen, lobbanékony, mindig megfontoltan cselekedett.
2012. máj. 2. 15:21
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ennek a dumának utoljára 18 évesen dőltem be.. Sajnos azt kell mondjam, hogy az esetek nagy többségében ez kamu. Nyilván nincs minden rendben, különben a férfi nem akarna félrelépni, de valószínűleg esze ágában sincs elválni, vagy elhagyni a feleségét az édesanyád miatt. Gondolom olyan rég nem volt már senkivel, hogy most bárki jó, gondolom édesanyád már nem fiatal, örül, hogy neki is jutott valaki, de nem gondolja végig, hogy ez mivel jár. Szerintem nem tudsz semmit sem tenni, nem fogod tudni meggyőzni anyukádat, hogy erre a férfira nem érdemes időt pazarolni, a szerelem vak.. De ha nem is vele képzeli el az életét, csak élvezi, hogy van egy férfi aki törődik vele, és különösebben nem bánja, hogy a felesége mindig ott lesz, akkor nincs ezzel semmi baj, hadd élvezze, amíg tart.
2012. máj. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy anyukádnak is vannak ilyen félelmei, de nem szeretné ezt kimondani még magának sem. Ennyi év egyedüllét után jó neki megfiatalodni, feltöltődni, érezni, hogy tetszik valakinek, hogy kell valakinek. Aztán hogy mi lesz belőle, az más kérdés. Esetleg ha úgy alakul, még hozzátok is költözhet, hiszen ti előbb-utóbb kirepültök a fészekből. Ha anyukáddal beszélgettek, végülis rákérdezhetsz, hogy nem fél-e ettől. De ha már így kivirult, kapjon dícséretet tőletek. Ilyenkor nem baj, ha ti vagytok a felnőttek. Sokat foglalkozott veletek, legyen meg a gyümölcse és tudjátok használni a szavakat. Egy felnőttnek is jólesik a gondoskodás. :)
2012. máj. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kamuzik a férfi, de az is lehet, hogy nem. Ha anyukádat nem zavarja, akkor ne izgulj, szerintem sokkal jobb pár boldog év, mint ugyanannyi magányos.
2012. máj. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy anyukádnak elég ez (magad mondod, hogy soha nem engedné odaköltözni) ne szólj bele.Felnőtt ember, tudja mit akar.
2012. máj. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nézd, anyukád sem biztos, hogy el akar köteleződni teljesen - az ő helyében én sem akarnék - de jó, hogy van egy testi-lelki kapcsolata, amiben feltöltődhet.

Hasonló helyzetben vagyok, válás után, én nekem is teljesen jó ez így, nekem már nincsenek olyan igényeim, hogy feltétlenül családot szeretnék alapítani, összeköltözni, megszokni a másik rigolyáit, az unalmas hétköznapokat.

Nekem is teljesen megfelel egy efféle laza, elköteleződés nélküli kapcsolat - olyan ez, mint fiatal koromban az együtt járás, akkor sem kellett összeköltöznöm a pasival ahhoz, hogy jól érezzem magam.

Ha anyukád ezt letisztázta magában, akkor minden rendben van, nem fog sérülni. Sok ilyen házasság van amúgy, ahol már csak "társbérlet" a házasság - én is így éltem elég hosszú ideig, szóval maximálisan hihető az udvarló "meséje". :)

2012. máj. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

# 3: miért gondold, hogy kamu? A kérdező leírása szerint a férfi nem ígért semmit, hogy elválik, meg ilyenek.

Hasonló, érzelmileg teljesen kiürült házasság pedig nagyon-nagyon sok van. Bizonyos kor felett egyenesen rengeteg. A férfiak többsége pedig ilyenkor nehezen lép ki, hiszen a válásnak ők a legnagyobb vesztesei.

2012. máj. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy csak a ház köti össze a feleségével, hiszen válni válhatnának. Nálunk ez úgy volt, hogy én még szerettem a férjem, nem akartam válni, a gyerekek miatt sem, ő viszont unta a banánt, csak akkora nagy sz.métség lett volna engem otthagyni a gyerekekkel (munkám sem volt, sérült egyik gyerek), hogy nem merte egy ideig bevállalni a rokonok, haverok előtt a válást. Egy év után aztán mégis bevállalta, nagyon nagy sz.rban hagyott minket. Igaz, elváltunk végül, de az ilyen embertől is óvja az ég az anyukádat, aki úgy hajítja ki a megunt családot, mint más a lyukas zoknit.
2012. máj. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!