Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Társasház aljában lévő bicikli...

Társasház aljában lévő bicikliszervíz működése nagy zajjal jár, lehet ez ellen tenni valamit?

Figyelt kérdés
Társasházunk aljában bicikliszervíz működik, a falra felfogott fém szerelőállványon folyó munkáktól zeng az egész ház, különösen a mi lakásunk. Tehetünk ez ellen valamit?
2012. máj. 25. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Keress rá a zaj, feljelentés címszavakra mert többször előkerült ez a téma!

Igen tehettek ez ellen. A jogszabályokat és a dolgok menetét is viszonylag jól kitárgyaltuk itt GYK-n. Mivel hosszú és talán csak ugyan azokat a kérdéseket válaszolnánk meg ezért javaslom ezt az utat.

2012. máj. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Beírtam a keresőbe, de nem adja így ki a zaj miatti feljelentéseket, hanem az összes feljelentéssel kapcsolatos kérdést.

2012. máj. 25. 15:32
 3/10 anonim ***** válasza:

Beszéljetek a szervíz tulajával!

Könnyen lehet, hogy nem is sejtik, hogy mennyire áthallatszik a zaj.

Nem kell rögtön feljelenteni, nem életveszélyes dolgot művelnek! Legjobb lenne, ha felhívnád a lakásotokba akkor a tulajt, amikor az emberei éppen a legzajosabban melóznak. (Úgy, hogy nem mondod meg neki előre, hogy a zaj miatt hívod..., hogy ő is hallja...)

Baráti, emberi hangon szólj hozzá és nem támadóan. Valószínűleg meg fogja érteni, és talán még meg is köszöni, hogy szóltál ha nem tudott a tényről! Aztán lehet gondolkodnia hogy hangszigetel, vagy megzsírozza az eszközöket... Adsz neki egy határidőt, hogy mondjuk egy hónapon belül csináljon valamit, különben akkor már nem neki szólsz, hanem a rendőrségnek... Tök egyszerű.

Biciklisek, nem rossz emberek...

2012. máj. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%

"Tehetünk ez ellen valamit?"


Természetesen. A költözést egyetlen jogszabály sem tiltja.

2012. máj. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Most csak egy ilyet találtam amiben beszéltem erről. Ha gondolod max még kikereshetem a hivatkozott jogszabályokat de a lényeget nagyjából olvashatod:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__28817..

2012. máj. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni, bérlik-e vagy pedig saját helyiség.

Ha bérlik, szólhatsz a közös képviselőnek, hogy mondja fel a bérleti szerződést. Nálunk abszolút figyelemmel vannak erre, hogy miknek adják ki ezeket a kis bolthelyiségeket.

2012. máj. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Megpróbáltuk megbeszélni a dolgot, sajnos nem jártunk sikerrel. Férjem udvariasan felhívta a figyelmet arra, hogy mennyire hallatszik a zaj a lakásunkban, de süket fülekre talált. A közös képviselő írt egy levelet, de nem sokat tehet, mert nem bérlik a helyiséget. A férjem újból szólt, ezuttal a tulajdonosnak, de közölte vele, hogy ez van és nem változtat.


Olyan mértékű a zaj, hogy beteg gyerekeim nem tudnak egy órát sem aludni. A lakás másik felében fülhallgatóval filmet nézek és érzem, hogy "mozog" az ágy alattam, amikor fémet fűrészelnek.


Nem azt kértük, hogy zárjanak be vagy 5 után huzzanak el, egyszerűen annyit, hogy 1 és 4 óra között a fém fűrészelését mellőzzék. Azt már említenem sem kell, hogy ezeregy más dolog is van, pl, hogy este 9 és 10 között csapják le a rácsukat vagy hogy ünnepnapokon is zörögnek, dolgoznak, mert ez minket nem zavar. A válasz egyébként annyi volt, hogy ez van, ekkor vannak nyitva. Valaki írta, hogy nem rossz emberek, csak biciklisek, de sajnos azok.


Ügyvédünkkel felvettük a kapcsolatot, hétfőn kerül a jegyző elé a dolog.


Eleve nem is értem, hogy lakóház aljában hogyan lehet kiadni engedélyt szervíz üzemeltetésére?!

2012. jún. 15. 14:39
 8/10 anonim ***** válasza:

Bármikor elköltözhetsz

amúgy arra nem gondoltál hogy a szervizesnek is meg kell élni valamiből?


évekig 1 olyan házba laktam ahol 2!!! magániskola üzemelt 100-100 tanulóval iskolacsengő reggel 6tól ete 6ig is hétvégén ünnep nap mindig


semmit nem lehetett velük kezdeni még csak azt se hogy hétvégére lelőjék a csengőt

2012. jún. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A 2 és 4 éves gyereket nem érdekli a biciklis megélhetése. Költözni sem szeretnének, nincs egy éve, hogy itt vagyunk. A biciklis pár hónappal utánunk jelent meg a színen.


Érdekes, hogy a fiatal srácok, gondolom az alkalmazottak meg tudták oldani, hogy egy bizonyos időszakban az extra zajjal járó dolgokat hanyagolják. Amint a töketlen "főnökük" megjelenik, hirtelen minden zajos tevékenység abban az időszakban történik, amikor kértük, hogy ne tegye. Az alkalmazottak sem küldenek el vevőket, kiszolgálják őket és mégis sikerül kompromisszumra jutni, nekik is, nekünk is jó.


Én meg egy 4 gyerekes elmebeteg család alatt nőttem fel egy panelban, az egyik gyerek fogyatékos volt, másik hegedült, harmadik gitározott, de ezek az élet természetes zajai, nem pedig egy IQ-light ember pofátlansága.


Nagyon sok pénzt tettünk a lakásba, amiért keményen megdolgoztunk, nem zavarjuk a környezetünket és nem fogunk elköltözni. Tudom, hogy a biciklis is tett pénzt a boltjába, azt is elfogadom, hogy a tevékenysége zajjal jár, de hogy ekkora tahó legyen semmilyen együttműködésre ne mutasson hajlandóságot, az már ritka bunkó dolog.

2012. jún. 17. 14:18
 10/10 anonim ***** válasza:

8-as:


Amikor odaköltöztél te pontosan tudtad hogy egy iskola milyen zajjal jár!

Magyarán te VÁLLALTAD hogy hallgatod és elviseled a csengőt!

Vagy gondolom nem az 1-2 év alatt húztak föl egy komplett iskolát köréd... :)))


Ugyanakkor a kérdező direkt nem egy iskolába költözött be mert nem akarta ezt a zajt. Csak nem gondolta hogy egy bicikliműhely ilyen zajos. Vagy eleve később költözött be a műhely a házba, innentől meg csapdahelyzet...


És azért egy iskolát nem, de egy bicikliműhelyt el lehet költöztetni, pláne van mód rá hogy ésszerűen megbeszéljék a problémát hogy békében és nyugodtan együtt éljenek!

És igen, ha nem egyezkednek akkor mehet a feljelentés!

2012. jún. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!