Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért tehet valaki ellen...

Ezért tehet valaki ellen feljelentést a szervezet elnöke? Bajba kerülhet a tesóm?

Figyelt kérdés
Van egy egyesület, akinek a munkáját a város lakói nem nézik jó szemmel, és többen pletykálják, hogy bűncselekmények elkövetésében is benne vannak (sikkasztásra, hűtlen kezelésre gyanakodnak). Ezek persze csak ilyen egymás közötti beszélgetések, semmi alapjuk, nincsen bizonyíték sem, semmi, csak hát az emberek sejtenek valamit. Az egyesület vezetője most azzal fenyegetőzik, hogy feljelentést fog tenni rágalmazás miatt. Ilyen ügyben el fog járni a rendőrség? És hogyan derítenék ki, hogy kik terjesztik ezt az egészet? Igazából féltem a testvéremet (én inkább csöndben maradok, mert engem hidegen hagy ez az egész), mert ő is hangoztatta már a véleményét egy haveri összeröffenésen, és nem szeretném, ha ezért börtönbe kerülne. Vagy alaptalan a félelmem?
2012. ápr. 8. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért kerülhetne bajba? Legfeljebb nem sikerül a bizonyítás. Mert neki kell egy ilyen ügyben konkrétan bizonyítani mindent, senki nem fogja neki kinyomozni a rágalmazókat.
2012. ápr. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

" Az egyesület vezetője most azzal fenyegetőzik, hogy feljelentést fog tenni rágalmazás miatt. "


Nem történt rágalmazás. Tehát tehet feljelentést, viszont akkor ő maga lesz a rágalmazó.

2012. ápr. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ilyenért nem fog letöltendőt kapni, azért legalább gyilkolni kell.

Legfeljebb letagadja, ha meg nincs hiteles tanú, akkor még jobb.

2012. ápr. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!