Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Haszonélvezeti jog. Mire...

Haszonélvezeti jog. Mire vonatkozik?

Figyelt kérdés

Tavaly édesapám meghalt édesanyám csak haszonélvezeti jogot kapott ezáltal.

Ez az ingóságokra is kiterjed vagy csak az ingatlanra?

Költözés miatt szeretném elvinni a saját bútoraimat, de anyám azt mondta csak abban az esetben tehetem meg ha kifizetem.

A bútorokat közösen vásároltuk a szüleimmel. Ráadásul az összeg nagyobb részét én álltam.


2012. máj. 28. 04:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ha anyukád az adóstárs, akkor először tőle próbálja a bank behajtani.Ha munkaviszonya van akkor letítják akár az 50 %-át,ha nyugdíjas akkor is,...szóval mindenféleképpen ő az elsőszámú kötelezett.
2012. máj. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

ahogy mondod nem voltunk a helyzet magaslatán a hagyatéki tárgyaláson. Mivel csak én és az egyik testvérem voltunk jelen. Drága jó édesanyám nem volt hajlandó eljönni mivel azt mondta az ő nyakába ne varrjanak semmit.

De mi egy jó darabig abban voltunk hogy csak az apai részből öröklünk vagyis az ingatlan felét. Mert úgy gondoltuk 26 év házasság után így ,működik, de nem.

A jelzáloghitelt a ház korszerűsítésére lett felvéve, cső és elektromos vezeték cserékre és új fürdőt csináltattunk.

Most akkor mi mindenképpen örököltük a jelzáloghitelt? Mert testvérem kb. 4-5 hónapja beszélt egy jegyzővel aki azt mondta hogy ilyen esetben csak annyi a dolgunk hogy ha bebukik a hitel akkor kötelesek vagyunk átadni az ingatlant de további kötelezettségeink nincsenek a bank felé. Persze ezt csak általánosságban mondta mert nem látta a papírokat.

Pereskedni nincs pénzünk.

2012. máj. 29. 22:58
 13/15 anonim ***** válasza:

nem vagyok jogász !

az öröklás úgy megy, hogy öröklöd az ingatlant ÉS a tartozásokat is, de csak az örökség határáig.

tehát pl. 2 M ft-ot, és a bank csak annyit kérhet tőled, tehát otthonról nem kell pénzt hozni,

de ha nem fizetitek a hitelt, akkor a bank elviszi a házat.

Vagy elutasítod a TELJES örökségedet (2 éve a hagyatéki tárgyaláson, és akkor a hitelt sem varrják a nyakadba)


1 olvasd el megint a hagyatéki végzést, mit ír a hitelről.


2 Menj el a közjegyzőhöz, annnyi pénzt megér, és kérdezd meg, mit tehetsz.


nekem is furcsa, anyukád nem volt/ lett tulajdonos? 26 év után pedig annak kellene lennie. Nem az övé lett a fele, a gyerekeké meg a másik fele elosztva? + anyukáé a haszonélvezet?)


Nem tudjátok fizetni a hitelt, vagy nem akarjátok?

A bank potom pénzért viszi az ingatlant!!!

2012. máj. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

A hitelt fizetnénk (gyerekek) de nem mindenki teheti meg mert az egyik tesómnak családja van közmunkában dolgozik havi 57.000 Ft-ért. Nekem ha most albérletbe kell költöznöm ami most jelenleg 99% akkor én sem tudok már belefizetni.

Az öcsém pedig nem dolgozik, nincs jövedelme.

Anyám dolgozik de nem akarja fizetni, de ahogy írták majd akkor vonják a fizetéséből ha bebukik a hitel mert most ő az új adós a bank levelei miatt.

A hagyatéki végzésben az van hogy egy egész ingatlant örököltünk amit 1/3 részre osztottak közöttünk.

Közjegyzőhöz mindenféleképpen beugrok majd mert tudtommal ilyen esetben nem kell fizetni.

2012. máj. 29. 23:29
 15/15 A kérdező kommentje:

Még novemberben rákérdeztem telefonon a közjegyzőtől arra hogy miért nem lett a fele vagyon az anyánké, erre az volt a válasz mivel nem jelent meg nem írt alá valami papírt így nem kapta meg a részét.

Mi teljesen abban voltunk hogy automatikusan jár neki a házasság miatt mert a házat is akkor vették már meg mikor összeházasodtak.

2012. máj. 29. 23:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!