Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szomszéd ablaka elé takarást?

Szomszéd ablaka elé takarást?

Figyelt kérdés

a szomszédnak udvarunk felé néző ablaka van és engem meg mindenkit zavar hogy állandóan leskelődnek! Láttam másnál olyat hogy 2 oszlopon volt egy vastábla az ablak előtt.

Kérdés hogy hány centire tehetem a ház falától hogy semmi beleszólásuk ne lehessen?és törvénybe se ütközzön!(mert roh@dtul kötözködősek és mindenbe bele is kötnek )



2012. máj. 28. 22:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%
Szerezz be és ragassz az ablakra sötétítő, vagy tükörfóliát, ez a legegyszerűbb módszer szerintem, bentről simán kilátsz, de kintről nem látnak be :)
2012. máj. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%

pont nem ezt kérdezte


kerítést építhetsz, osztatlan közösön nem építhetsz tömör kerítést


Mekkora az ablak? milyen messze van a telekhatártól?

külön ingatlan?

Nem nagyon hiszem, hogy elvehetnéd a levegőt, meg a napot ...


a mi szomszédaink is kerítgetnek, pedig pont hamarabb nézném a hátam közepét, mint ezeket a lumpokat...

nem dolgoznak, csak a másét irigylik

2012. máj. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én már több helyen láttam, hogy az ablak előtt egy oszlopon egy kosárlabda palánk jellegű fém lemez van hegesztve az ablakól kb. 1 méterre. Az én országomban úgy van, hogy a ház fala melletti 50 cm még a szomszéd területe,ha 51 cm-re rakod az már a te területed, és a szomszéd még azt sem mondhatja, hogy a palánkod miatt nem megy be fény az ablakán.
2012. máj. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
milyen kerítésre építsek?....a házuk fala van ott
2012. máj. 29. 06:24
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Régen nem tudom hogy volt de már egy jó ideje nem lehet a szomszéd telke felé így rendes méretű ablakot építeni...


Egyébként attól is függ hogy milyen magasan van az ablak. Ha földszinten akkor egyszerűen vennék pár, már kifejlett tuját és odaraknám az ablakuk elé! Na azon nem lát át és teljesen legális :))

2012. máj. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

mekkora az ablak?


és milyen? wc, spejz? vagy nappali? konyha?

2012. máj. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

spejz

és állandóan ha csinálunk valamit az udvaron egyből nézik mivan....

2012. máj. 29. 15:53
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
spejz ablak, kicsi ablak. Valoszínű engedélyezett. Ha nem akarod hogy nézzen akkor a már elmített tuját vagy más sürű és magas növényt odaraksz és megoldva a gond...
2012. máj. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
nemjó mert magasan van az ablak mert ince van nekik a ház alatt...
2012. máj. 30. 06:27
 10/14 anonim ***** válasza:

Egy tuja 15 méterre is könnyen megnő! Mekkora az a ház hogy nem jó oda????

De ha a növények kiesnek akkor marad egy konkrét épület felhúzása! Az meg baromi sok helyet foglal és még több pénzbe és telekterületbe kerül!(na meg be kell tartani az építési szabályokat)


Magyarán ha olyan verziót vársz amiben valamivel egyszerűen eltakarod, olyan nincs mert megbüntetnek vagy az építési hatóság büntet meg...

Marad a növény vagy hogy bámulnak...

2012. máj. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!