Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy szomszéd nem köti meg...

Ha egy szomszéd nem köti meg a kutyáját este és pont szembe 5 méterre ugat, rendőrt lehet hívni csendháborításért?

Figyelt kérdés

Nem is az a probléma hogy mi nem tudunk aludni.. hanem az újszülött kislányunk nem bír hozzászokni egyszerűen és mindig felsír ha elkezd ugatni mélyhangon a szomszéd két kutyája, ezt tetőzni fogja ha melegebb idők lesznek és ki kell nyitnunk az ablakot.


Szerintetek mit lehet tenni?


A szomszédnak lett már szólva.. de ő egy szőrös talpú barbár, és azt mondta a kutyának az a dolga hogy ugasson.

De az a legnagyobb hogy ez a kutya még a szelet is megugatja ha halja hogy fúj.. szoval nem olyan helyen lakunk ahol nagy forgalom van sőt a város szélén az utolsó utcában, tehát gyakorlatilag senki nem jár el innen és mégis ugat egyfolytába, de csak az ő kutyájuk és csak a mi ablakunk alatt.



Előre is köszi a véleményeket javaslatok ilyesmiket!


2012. márc. 18. 09:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
tod a kutyának nem lehet megmondani hogy mi a szitu. Rendőr nem foglalkozik ezzel, nem is csendháborítás. Ez „normális” dolog. Ugat. Ha tudsz mégis a szomszéddal beszélj, hogy helyezze máshova, vagy valami.
2012. márc. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Hasonszőrűek már csak megértik egymást.
2012. márc. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
Látod ott a baj, hogy a szomszéd " szőrös talpu barbár", azaz hogy annak tartod! Nézz magadba, a kutyának valóban az a dolga hogy ugasson, és nem neked kell a szomszédot "ugatni". Az újszülöttek meg igen, fel-fel sírnak, vagy nem tudtad, hogy nem játékbabák? Nem kellene ezen gondolkodni? Na szép napot nektek és békét a szomszéddal! Ismered? "rossz szomszédság...."
2012. márc. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%

ne bántsátok ! én megértem, bár nekem 2 kutyám van.

Miután a szomszéd felérúgott, meg lelocsolta, meg ijesztgeti, nagyon nem szíveli őket.


Kérd meg, hogy tegye át a kertje másik oldalára.

De gondolom, nem akkorák a távolságok a házakközött, meg a kertjében sem, hogy ez túl sokat számítana.

2012. márc. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%
Ha a kutya ember lenne, akkor beszélne, így viszont csak ugatni tud az ilyen barbárokra, mint te vagy.
2012. márc. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
8%

ne hogy már egy kutya fontosabb legyen egy gyereknél


mint írtad a szomszéd barbár, ő szóból nem ért, jól meg kell verni, addig míg nem hajlandó azt csinálni, amit te akarsz


bár a leírás alapján te egy nyámnyila vagy, szóval képtelen vagy rá

2012. márc. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Nos... Ha így állsz a szomszédaidhoz is, akkor nem azért nem értenek a szóból, mert "szőrös talpú betyár"-ok, hanem inkább emberbaráti b*szogatásból. Egyelőre szerintem örülj, hogy csak egy kutya van. És még te barbározol... Magyarország, én így szeretlek :)
2012. márc. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

azta...kezdemérteni a kutyát.

Figyelj nekem 3 gyerekem van (és4 kutyám) a gyerek nemébredfel az ugatásra,megszaokja semmi perc alatt. Ahogy a villamost, vonatot és a mentőautót is.

a rendőrség akkor tehetne valamit ha bizonyos decibelhatár feleltt lenne, de arra kutya nem képes.

És ha te ilyen stílusban élsz a szomszédok között,hát megjósolom más gondod is lesz,nem csak a kutyaugatás

2012. márc. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 TomMunk ***** válasza:
64%

Hátöhh. HUH. HEH?

KOMOLY?

Ember, az a kutya egy állat. Az ösztönből ugat valamit. A gyerek meg foglya előbb-utóbb szokni. A szomszédod nem egy barbár, egyszerűen tudja, hogy nem foglya abbahagyni a kutya, mert TE, kedves kérdező azt mondtad. Nem lehet mit tenni. Ha sokat zavar, és kihívod a rendőrséget, akkor maximum majd elmondhatod magadról, hogy egy ilyen csekélység miatt (öncélú, mert nem akarod nyugtatgatni a kisbabát), (lényegében te ölöd meg...) meghalt egy érző lény...

2012. ápr. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
49%
Emberek!!Menjetek már a fenébe!(Finoman fogalmaztam)!!Tuti nem olyan helyen laktok ahol vannak kutyák és paraszt szomszédok!!A kutya ugatást nem lehet megszokni,sem gyerekként sem felnőttként!Nálunk a szomszédban 3 kutya van az egyik közülök egy komondor,akkora hangja van,h olyan mintha a szobába ugatna az a kutya!6 éve csinálom ezt én is már!Mi is próbáltunk már beszélni a szomszéddal,h csináljon valamit a kutyával csukja be éjjelre vagy legalább legyen benne annyi gerinc h rászól,h kussoljon.De nem h jobb lett volna hanem rosszabb lett,éjjelente kiköti a gyerekek ablaka alá és elkezdi heccelni,h ugasson fél 12-éjfélig vonyít,ugat az a dög hajnalban meg már fél 5-től piszkálja mert egyáltalán nem dolgozik és ráér napközben aludni,és ilyeneket kiabál:Ha én nem alszok ti sem fogtok!!A gyerekeim felkelnek rá éjjelente,nyáron nem lehet ablakot nyitni 40 fokban,mert csukott ablaknál sem lehet tőle aludni nemhogy nyitottnál!Beszerzett ez a majom még kakast,ami éjjel 2 óránként kukorékol,csirkéket,disznókat amik visítanak etetéseknél és lökdösik az önetetőt ami persze vasból van és elég nagyokat tud csattanni,ja és van lova is aminek az ürülékét 1 héten 1x viszi el...nyáron nagyon jó illata van és döglegyekkel van teli minden..JA és mielőtt azt hiszitek tanyán lakunk hát kicsit sem..Szeged első kerület,pihenő övezetben lakunk...Kicsit sem tudunk pihenni,mert nincs tekintettel ránk,a magánéletünkre és a nyugalomhoz való jogunkra,az egészségünkre...Szóval ne magyarázzatok ilyeneket,h azért van a kutya h ugasson!!Gyertek ilyen helyre gyenge elméjű szomszédokkal lakni akikkel normálisan nem lehet beszélni,és akkor majd meglátjuk írtok-e még ilyeneket!!!Ugyan ezen megyünk keresztül mint aki ezt a kérdést írta szóval együtt érzek veletek!Ne hagyjátok magatokat,most már mi is odáig jutottunk,h ahol csak lehet feljelentjük és majd elintézzük hivatalosan ha már szépszóval,kéréssel nem megy!!
2012. dec. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!