Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy papírra az van írva,...

Ha egy papírra az van írva, hogy 8 napon belül kell visszajuttatni, akkor az 8 munkanapot jelent?

Figyelt kérdés
Mármint, hogy a hétvége, meg most az ünnep nem számított bele?

2012. máj. 29. 13:52
1 2
 1/11 anonim válasza:
20%
Igen, úgy tudom, a hétvégék és az ünnep nem számít bele. Olyankor a hivatalos ügyeket intézők sem dolgoznak :)
2012. máj. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, én is így gondoltam. :)
2012. máj. 29. 14:15
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
A 8 nap az 8 naptári nap. Ha munkanap lenne, akkor azt írnák, hogy 8 munkanap.
2012. máj. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

NEM

mivel nem is az van odaírva


a 8 nap, az 8 nap, és ha munkaszünetire esik, akkor legfeljebb az azt követő munkanap.



[link]


65 §

2012. máj. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
87%
Én bíróságon dolgoztam. A 8 nap az 8 naptári napot jelent.. ha nem így gondolják, akkor 8 munkanapot írnak a levélbe!
2012. máj. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Nyolc napot te marha! Ha munkanapra gondolnak odaírják, hogy 8 munkanapon belül. Tudod mi a különbség 8 csikó és 8 szürke csikó közt? Hogy a nyolc csikó nem midegyike szürke. A 8 napnak pedig nem mindegyike munkanap!
2012. máj. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hülyeség, és akkor ha én vasárnap megyek be, akkor foglalkozni fognak velemi, mi? Úgy hülyeség, ahogy van.

Ha pattogni mernek, kiosztom az összes getzit, nekem nem fognak ott pofázni. azt hiszik, fognak csak úgy Budapestről Nyiregyre ugráltatni bármikor. Kapják be.


Amúgy meg ne marházz, te kis kötsög.

2012. máj. 29. 19:40
 8/11 anonim ***** válasza:
a 8 nap, az 8 nap, és ha munkaszünetire esik, akkor legfeljebb az azt követő munkanap.
2012. máj. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hehe. Mennyi sötét van itt. :DDD


Vittem a papírt, és simán elvették, egy szót sem szóltak. :DD


Sok nagyokos.


Igen, te állítólag "irodában dolgozott". Látszik, hogy csak dolgozTÁL már ott. Ilyen szakértelemmel... :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


Mi az, hogy "ha legfeljebb munkaszüneti napra esik"? Hát pont ezt magyarázom, hogy az nem számít bele! ennyi sügért!

2012. máj. 30. 12:44
 10/11 anonim ***** válasza:

A 8 nap az 8 naptári napot jelent, az egy dolog, hogy nem tudsz szöveget értelmezni vagy nem ismered a vonatkozó jogszabályokat.

Az, hogy átvették tőled a későn beérkező dokumentumot, az egy másik, természetes dolog.

És az, hogy mit csinálnak majd a késésed miatt, az rajtuk múlik.

Amúgy miről szól? Lehet, hogy tényleg lecsúsztál valamiről...

2012. máj. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!