Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elhagytam (vagy ellopták) a...

Elhagytam (vagy ellopták) a személyimet. Új igénylésekor megbírságolnak, vagy ez nem jár semmilyen szankcióval? Rendőrségen be kell jelenteni?

Figyelt kérdés
2012. jún. 2. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint bemész az okmányirodába és igényelsz egyet. :) Nem kell feljelentést tenni azért... :D
2012. jún. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A rendőrségen mindeképp jelentsd be, hogy ellopták a személyidet! Ugyanis vissza tudnak élni vele! Valamennyit kell fizetni az új személyiért amúgy, de ez nem bírság.
2012. jún. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Oké csak azt hittem, hogy ezt be kell jelenteni, nehogy valaki visszaéljen vele. :)

Köszi a választ!

2012. jún. 2. 18:42
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
be kell jelentened a rendőrségen, ott kapsz egy papírt erről, ezt elviszed az okmányirodába. Elrendelik a körözést a személyidre és kiállítanak egy másikat. Ha van érvényes kártyás jogsid vagy útleveled, akkor 1500 Ft-ot kell fizetned, ha nincs egyik sem a fentiek közül, akkor 3000 Ft, mert kapsz ideiglenes személyit is. Ha kell az ideiglenes is, akkor születési anyakönyvi kivonatot kell vinned, azzal tudod igazolni magad.
2012. jún. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Velem amikor ez történt,akkor elhajtottak a rendőrségről,mivel nincs bizonyíték a lopásra.

Okmányirodába kellet mennem,ott letiltották a régit.

Szerencsére nem csináltattam újat,mert 1 hónap múlva visszaküldték(elhagytam).

2012. jún. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

akkor kel rendőrségre menned, ha éjjel vagy hétvége van. ha bemész az okmányirodába azonnal, akkor letiltják és csá. ha visszaélnek vele, pl provident hitelt vesznek fel, akkor te tudod igazolni jegyzőkönyvvel v vmivel ,h te bejelentetted időben ,h eltűnt így nem téged terhel a bibi.


ha 7vége van, akkor rendőrségre bemész, ott megírjátok a jegyzőkönyvet ami szintén igazol téged. ők meg majd intézik a letiltást okmányirodával. Ha eközben visszaélnek vele, akkor megint csak védve vagy. ez még nem feljelentés.


ha ma vesztetted el, és majd hétfőn mész be a hivatalba, akkor ha holnap visszaélnek vele, akkor nem vagy védve.

2012. jún. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*kell
2012. jún. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!