Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kismama vagyok. A táppénz...

Kismama vagyok. A táppénz jogosultságom lejárt, a főnököm meg fizetetlen szabadságra küldött, úgy, hogy a könyvelőtől tudtam meg. Ő saját maga eldöntötte, pedig az összes szabadságom bent van még. Mi a teendő ilyenkor? A tb. által biztosított vagyok?

Figyelt kérdés
2009. júl. 1. 19:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Főnökök nem szoktak ilyen egyoldalúan dönteni ilyesmit, hacsak nyomós okuk nincsen rá. Mondjuk nincs kivel egyeztetni, mert nem elérhető. Vagy nem hajlandó kompromisszumra. Biztos, hogy nem rúgtad vele össze a patkót?


A teendő ilyenkor az lenne, hogy először ővele próbálod tisztázni a helyzetet személyesen, nem mindenféle könyvelőkön keresztül. Ha nem lehet, akkor az már másik fejezet, mert akkor a munkaügyi bíróság elé kerülhet a dolog. Mindenesetre nem árt, ha valóban megpróbálod ővele tisztázni a helyzetet, hogy képben legyél, és tudd, mik a jogaid, és a kötelességeid. Ha te szegted meg a szabályt, akkor a munkaügyi bíróság is téged fog elmarasztalni. Már ezért is javallott ővele megbeszélni.


A TB által biztosítva vagy akkor is, ha már táppénzre nem vagy jogosult. Biztosított vagy, amíg a munkahelyed meg nem szűnik. Utána is folytatódig a biztosított státuszod, mert amennyiben regisztrálsz a Munkaügyi Központba, attól kezdve ők fizetik a TB-t, vagy bizonyos esetekben az önkormányzat. Pl, ha lejár a munkanélküli állapot, de még mindig állás nélkül vagy. Efelől tehát nyugodt lehetsz.


A többit pedig tessék megbeszélni a bossal!

2009. júl. 9. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!