Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik olyan hogy meg szűnik...

Létezik olyan hogy meg szűnik a táppénz jogosultságom? Mosat még két hónap lenne a szülésig és azt mondta a házi orvosom hogy meg szűnik még egy hónapig kapok táppénzt

Figyelt kérdés
2009. júl. 1. 11:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Alapvetően két dolog miatt szűnhet meg a táppénz:

1.) valamiért fizetést kapsz, vagyis nem vagy keresőképtelen

2.) nem áll fenn a "betegség"

+1 megszűnik a munkáltató, bár ekkor átváltozik passzív táppénzzé, aminek van időbeli határa és az 45 nap.


Szerintem a dokid arra gondolt, hogy a szülés előtt 28 nappal menj el tgyás-ra, de ez azért hülyeség, mert attól még jogosult vagy táppénzre, max. csak nem veszed igénybe. És a tgyás-ra sem kötelező a szülés előtt 28 nappal elmenni, táppénzen lehetsz a szülés napjáig is akár.

Én csak ezekre tudok gondolni.

2009. júl. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom mióta vagy táppénzen, de úgy tudom, max. 1 évig jár a táppénz. Lehet, hogy ez jár le neked, bár nem tudom ezt mennyire figyeli egy orvos...

Hirtelen ezt találtam, itt elég részletesen leírják:

[link]

2009. júl. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


A táppénzjogosultság akkoris megszűnhet, ha előtte kevesebbet dolgoztál, mint amennyi időre táppénzre mentél volna.

Ha pl. 180 napot melóztál, 180 nap tp jár...


De, ha még 2 hónapod van a szülésig, és csak 1 hónap tp jár neked, utána megkezdheted a tgyást/szülési szabit.

De a doki honnan tudja, meddig jár neked a tp? Ezt a munkáltató szokta figyelni, és ő figyelmeztet téged és dokit is.

2009. júl. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!