Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valaki perelt-e már bírót...

Horváthné S.Márta kérdése:

Valaki perelt-e már bírót időhúzás miatt kártérítési ügyben, vagy hallott-e már róla. A férjem már 7 éve vétlen autóban utasként sérült. A per 5 éve folyik. Hol keressünk olyan ügyvédet, aki szembe mer szállni egy bíróval?

Figyelt kérdés
2012. jún. 5. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Ilyen ügyvédet ne keress, mert ő tudja -veled szemben- hogy egy bíró, vagy a Bíróság a hatályos magyar törvények szerint nem perelhető.
2012. jún. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Esélytelen. De ha kifizetésről van szó, akkor a végén esetleg kérheted a kamatokat is.
2012. jún. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Panaszt lehet tenni, nem feljelenteni.

A bíróság nem jelenthető fel.

Ugyanakkor írhatsz egy beadványt, és kérheted, hogy gyorsítsák az ügy menetét. Hivatkozz arra, hogy ésszerű időn belül kell lefolytatni az eljárásokat.


Ugyanakkor nyilván nem értesz hozzá, így azt sem tudod megítélni, nem ésszerű-e ez az idő. Bármi oka lehet annak, hogy így elhúzódjon a per. Ha tényleg húzzák az időt, akkor, mint mondtam, panaszt kell tenni.

2012. jún. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen van rá lehetőség,hogy panasszal élj ha irreálisan hosszúra nyúlik a pereskedés.Sok esetben valóban a bíró húzza halassza érthetetlen módon.
2012. jún. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha már az összes jogorvoslatot kimerítetted mehetsz a strasbourgi bíróságra :D
2012. jún. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen tudom,köszönöm.Csak mire vége lesz,teljesen ellehetetlenedik az életünk.A férjem teljesen ártatlanul sérült,ezért hihetetlen,hogy ezt nem veszik figyelembe.
2012. jún. 22. 06:48
 7/8 Papaka válasza:

Kedves Márta!

ne is akard perelni ezeket a mocskokat, mert ezek minden törvény felett állnak!!!

Én már öreg manus vagyok, nagyon sok mindent megértem már, mint építész és beruházó, igen sokat forgolódtam jogi ügyekben, de most tudom csak, hogy mennyire más a műszaki jog, meg ez a "tegnap menstruált először" korú "bírócska" lánykák, akik olyan hülyék a joghoz, mint én az űrhajózáshoz, viszont olyan könnyen korrumpálhatók, hogy azt az ember el sem hinné...

Nekem is 5 éve folyik egy kártérítési ügyem egy vastagzsebű szomszéd ellen, akinek az volt a célja, hogy kihúzza addig amíg el tudja adni a 4oo milliós házát...

Hát a kis szerencsétlen bírónő húzta is a dolgot ahogyan csak lehetett. Képzeld volt olyan is hogy 18 hónapos szünet is volt az egyes tárgyalások között, bepanaszoltam de semmi értelme nem volt, aztán az abszurd ítélete, meg időhúzása ellen fellebbeztem a megyei bíróságon, vártam, vártam a tárgyalás kitűzését, mert 9o nap alatt ki kellett volna, de csak nem jött, hát egyszer csak jön ám egy levél, hogy hogyan, hogyan nem, hát eltünt az összes perirat, fotókkal, jkv-kal meg mindennel... pedig, mint írták mindenhol keresik, nemcsak bent e megyénél, de még az összes megyei bíróságnaqk minden irodáját, minden bíró aktáit stb, stb.Először marha idegesek voltunk, utána már csak röhögtünk az egészen, hiszen nem egy 2-3 lapos levélről, hanem egy 5-6 kg-os dossziéról volt szó, aminek ugye ráadásul egy pld-nak még az első fokon kellett volna lenni, na meg a Pp rendtartás szerint minden továbbküldött iratot le kellett volna másolniuk...

Mentem a rendőrségre, először nem hitték el, hogy tényleg eltűnt, aztán bemutattam a levelüket, ők is csak nevettek, aztán megjött e levelük, hogy bűncselekmény hiányában lezárták az ügyet, Mentem az ügyészséghez, onnan is azt írták, hogy nem bizonyítható a bűncselekmény...

Ezt csak azért mondtam el, hogy lássad, ezek ellen semmi esélyed nem lehet, főleg ha a másik oldalon mondjuk egy olyan biztosító áll, akinél a bírócskádnak valamije biztosítva van, stb, stb.


Nnnnnna, tartsatok ki, és senkiben ne bízzatok egyetlen percre sem, mert ha magad nem tudod megvédeni magadat, akkor el vagy veszve ebben a szemét "jogrendszerben"

(Lásd Kozmagyilkosok felmentését, de a tegnep a Hírtv Riasztásában mutatott gyilkosokat a 3o éves éfogytról 14 és 14 évre enyhítették, de azt is várhatod, hogy egy orvost elítéljene, nem még egy BÍRÓT!!!!)


Férjed tartson ki, nem bízzatok senkiben...

Még valamit tudjatok, sose szabad az igazsággal kezdeni, mindig marha nagyokat kell a bíróságon hazudni, hogy legyen miből lefaragniuk!


Üdv: papaka

2013. márc. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Annyira jó, hogy az ilyen kis senkik, mint az utolsó válaszoló, mindig okosabbak a bíróknál is, és persze nekik mindig igazuk van, csak mindenki más hülye...
2013. márc. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!