Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelentést szeretnék tenni...

Feljelentést szeretnék tenni lopásért! Ekkora összegért fel tudom jelenteni? Egyáltalán érdemes? Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
3 hete láttam egy hirdetést az express.hu-n egy telefonról, még aznap megvettem, vagyis átutaltam a pénzt az eladónak, ő meg állírólag feladta a postán standard csomagban. Nem érkezett csomag, és így az eladó küldött nekem egy kézzel írott adás-vételi szerződést (nem tudom ezzel tudok-e valamit kezdeni), melyben leírja a címét, személyi számát, és azt, ha nem kapom meg a csomagot visszaküldi a pénzem. Ennek is van már kb. két hete. A múlt héten hívott és azt mondta holnap utalja a pénzem, viszont ma megint telefonált, hogy nem tudja küldeni mert a számláján inkasszó van, és várja hogy levegyék róla a tartozását... Lehet, hogy átvert? Mi tévő legyek?
2012. jún. 6. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha csomagban adta fel, ahhoz nincsen valami űrlap, mint az ajánlott küldeménynél? Kérd meg, hogy azt szkennelje be! Nem hiszem, hogy át akarna verni, ha ő telefonálgat neked. Aki át akar verni, az inkább eltűnik és nem válaszol, nem veszi fel a telefont.
2012. jún. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez így nem lopás lenne, hanem csalás.
2012. jún. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lopásnál 20 ezer forintól bűncselekmény,és ez tényleg nem lopás. Ha már egy telefont postán veszel meg gondolom jó pár 10 ezer forintért akkor miért sajnáltátok a csomagra a biztosítást...ha tényleg feladta. Ha pedig van tőle egy aláírt adásvételi szerződésed akkor semmi gond mert bírósági úton is követelheted a pénzt.... de tényleg nem úgy hangzik mint egy átverés hanem inkább valaki akinek sok tartozása van és eladja a dolgait.... ha átverés lenne akkor nem keresne nem küldött volna szerződést stb. megértem hogy kellemetlen a dolog de nem kellene túl nagy gondot csinálni belőle egyenlőre....
2012. jún. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

standard postacsomagban jó nagy hülyeség volt telefont feladni


kérd el a nyomonkövetési számát mellesleg és a postán megmondják egyáltalán létezik--e a pakk

2012. jún. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"állírólag feladta a postán standard csomagban."


A csomagnak van azonosító száma, és biztosítása. A szám alapján a posta keresi, és ha elveszett, akkor az összeget megtéríti.

2012. jún. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"A múlt héten hívott és azt mondta holnap utalja a pénzem, viszont ma megint telefonált, hogy nem tudja küldeni mert a számláján inkasszó van, és várja hogy levegyék róla a tartozását... "


Hát fizesse be kp. a számládra.

Hány évesek vagytok?

Járatlannak tűntök mindketten az ügyintézésben.

2012. jún. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!