Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Internetes csalóval, mennyire...

Internetes csalóval, mennyire komolyan foglalkozik a rendőrség? Érdemes feljelentést tenni?

Figyelt kérdés

2011.03.09.-én egy hirdetési oldalon RAM-ot vásároltam.

Utalás még ugyan ezen a napon,név,lakcím megadása a postázáshoz szintén ekkor meg lett adva az eladónak.

Ezt követően,több e-mail váltás történt.Az eladó részéről kifogások,félre magyarázások:hosszú hétvége miatt elfelejtett postázni,aztán állítólag nem kapott postacímet,majd véletlen rossz címre postázta,de visszakapta,majd ujra postázta,stb....Feladóvevény nincs,pedig ajánlott küldemény lett volna.Másfél hónap hitegetés,hülyítés után figyelmeztettem,hogy feljelentést teszek amennyiben a teljes vételárat +postaköltséget vissza nem utalja a számlámra.

Nagyon nagyon nehezen 2011.04.20.-án a teljes összeg FELÉT visszautalta!A fennmaradó összegre mégis meddig várjak?

Közben kis "magánnyomozásba"kezdtem,és aki keres az talál...

Sajnos az illető nem csak engem,de másokat is átvert.

Ha senki nem jelenti fel,ki tudja meddig folytatja!

Nem szeretném magam kiröhögtetni a rendőrségen,fogalmam nincs érdemes-e vele foglalkozni.A hirdetéssel,adásvétellel,utalással kapcsolatos összes dokumentációval rendelkezem.

Nagyon várom a hozzászólásokat!!


2011. ápr. 26. 09:29
 1/2 anonim ***** válasza:
én több mint egy éve tettem meg a feljelentést, elutalt pénz- áru sehol. miatt. hát még eddig nem jutottak semmire a bankszámla alapján. (mostanában 4 ilyen emberkét hűsre tettek ugyan, de nem tudni, hogy azok voltak-e, akik átvertek engem is meg sok más embert is).
2016. febr. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egy éves eljárás lesz minimum, de akármilyen kicsi az összeg, akkor is érdemes feljelentést tenni, mivel ha nem te voltál az egyedüli, akkor máris bűncselekmény és tényleges nyomozás lesz. A számlaszám tulajdonosát nem is adják ki a bankok a rendőrségnek szabálysértés esetén, de bűncselekménynél már igen.
2016. máj. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!