Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kaptam ma egy ilyen levelet a...

Kaptam ma egy ilyen levelet a NAV-tól. Mit takar ez? Mire számíthatok? Lent!

Figyelt kérdés
Tájékoztatjuk, hogy ön biztosítási jogviszonnyal vagy egészségügyi szolgáltatásra való jogosultsággal 2011.08.13-tól kezdődően sem az Országos Egészségbiztosítási Pénztár, sem a NAV nyilvántartása szerint nem rendelkezik. Magyarországon a hatályos jogszabályi előírások szerint azok jogosultak az állami egészségügyi szolgáltatásra akik biztosítottak, vagy jogszabályban meghatározott egyéb jogcímen jogosultak egészségügyi szolgáltatásra. Akinek rendezetlen az egészségügyi szolgáltatást megalapozó jogviszonya, az is megkapja a megfelelő szolgáltatást, de a jogosultságot megalapozó jogviszonyt rendeznie kell. Amennyiben a jogosultságát az adóhatósághoz járulékfizetési kötelezettség alapozza meg, a meg nem fizetett járulékot utólag kell megfizetni. Az állami adóhatóság és az egészségügyi szolgáltatásra jogosultság megfelelő rendezése érdekében a nyilvántartás szerint biztosítási jogviszonnyal nem rendelkezőket, vagy jogszabályban meghatározott egyéb jogcímen egészségügyi szolgáltatásra nem jogosultakat előzetesen értesíti.
2012. jún. 8. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:

behajtják rajtad ha nem fizeted ki utólag. ennyi.


nem volt Tb-d?

2012. jún. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nincs TB-járulék fizetve utánad! Egészségügyi ellátást kaphatsz, de utólag behajthatják rajtad.

Rendezned kellene a TB jogviszonyod, minél előbb.

2012. jún. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem..de most tudtam meg. Mi az, hogy behajták? Ha nincs pénzem fizetni?
2012. jún. 8. 11:47
 4/9 anonim ***** válasza:

hogy-hogy most tudtad meg?


volt munkád? vagy iskolával jogviszonyod?

2012. jún. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Feketén dolgoztam...sajnos csak erre volt lehetőségem..Több ismerősöm 2-3 éve nem fizeti meg :S én rendezni fogom.
2012. jún. 8. 12:21
 6/9 anonim ***** válasza:
Ki kell fizetni visszamenőleg, rengeteg ismerős kapott mostanában ilyet. Havi hatezer valahányszáz.
2012. jún. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
voltál orvosnál?
2012. jún. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem voltam miért? Mennyi haladék van ezt visszafizetni?
2012. jún. 8. 18:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Van egy minimális összeg, amit magadnak kell fizetned ezentúl.
2012. aug. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!