Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Elkaptak a rendőrök és még...

Elkaptak a rendőrök és még nem kaptam levelet meddig számíthatok a levélre?

Figyelt kérdés
október 21.én kaptak el és még nem kaptam levelet ! eltiltás alatt vagyok és mennyit kap hatok? mopeddel kaptak el nem tudom hogy számít-e! előre is köszönöm a válaszaitokat!!!!
2009. dec. 10. 20:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Elkaptak. Miért? Milyen címszóval? Moped-re M-es jogsi kell, az meg nem olyan mint egy motor...

A lényeg. Mit mondtak a rendőrök?

2009. dec. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
jogosítvány nélkül motoroztam és meg írta a papírt alá is kellet írnom de nem kaptam még levelet pedig október 21.én kaptak el
2009. dec. 11. 20:18
 3/14 anonim ***** válasza:

Hát ha ott aláírtad, akkor azzal elismerted a szabálysértést. Elviekben kéne küldeni - lassan - helyi kapitányság közlekedésrendészete illetékes ebben.

Az hogy mennyit, nem lehet tudni, nem fix, hanem mérlegelés alapján jön a bírság.

Azzal hogy a helyszínen elismerted, fellebbezned már nem lehet, ha kijön.

Egyébként azt írtad eltiltottak? Melyik kategória alol? Vgay mindegyik alol?

Ha az eltiltásod nem vonatkozott a mopedre ("M") akkor ez lényegtelen. Egyáltalán volt mopedre jogsid?

Amúgy ha eltiltás alatt vezetsz (és az eltiltás vonatkozik arra a kategóriára is, ami alol eltiltottak), akkor asszem 150.000ig terjedő pénzbírság vagy elzárás.

2009. dec. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem volt mopedre jogsim azt tudom hogy 150 ezerig terjedhet a bírság.De az számít hogy nappali tagozatos tanuló vagyok és szüleimmel élek nincs saját keresetem így kb mennyi pénzbeli és mennyi hónapbeli eltiltást kaphatok?
2009. dec. 12. 10:32
 5/14 anonim ***** válasza:
Én egy év elteltével kaptam meg a bírságot. Már el is felejtettem.
2009. dec. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
az nem semmi
2009. dec. 12. 15:17
 7/14 anonim ***** válasza:

Az eltiltás akkor itt nem számít, mert itt jogsi nélkül vezettél. Attól függ, hogy az ügy előadója hogy dönt - mivel mérlegelési jogköre van.

Nem marad más, mint várni :)

2009. dec. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
de nincs valami idő korlát hogy meddig küldhetik?
2009. dec. 13. 19:15
 9/14 anonim ***** válasza:
Most miért vagy úgy beszarva? Miért nem akkor idegeskedtél, amikor tudtad, hogy szabálytalanságot követsz el? Megérdemled a büntetést, te is és mindenki, aki nem tartja be a KRESZT!
2009. dec. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Úgy mondod mint ha te sosem vétettél volna a K.R.E.SZ. szablyai ellen !!!! garantálom hogy akár hányszor kocsiba ülsz elfelejted az övet be csatolni,meg ha kerékpárra ülsz akkor az jó látható e ? téged is ugyan úgy meg lehet büntetni mint bárki mást senki sem tartja be K.R.E.SZ. 100% a rendőr meg legkevésbé!!! úgy mint magán ember meg mint rendőr !!!!! és el gondolkozhatsz hogy hányszor vétettél a K.R.E.SZ. ellen!!!!!
2009. dec. 17. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!