Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha van egy pillangókésem, és...

Ha van egy pillangókésem, és az mindig nálam van, az fegyvernek számít?

Figyelt kérdés
A penge hossza 10 cm, nem tudom számít-e valamit. Ha fegyvernek számít, akkor megbüntethetnek érte?

2012. jún. 8. 19:59
 1/9 medve5 ***** válasza:
72%
8 cm pengehosszig nem számít fegyvernek.Afölött igen!
2012. jún. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az első már válaszolt az eszköz indentitásával kapcsolatban, én a részletre adok választ:


Igen, tilos fegyverrel mászkálni az utcán.

2012. jún. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

KKVE-nek számít.


"Melléklet a 175/2003. (X. 28.) Korm. rendelethez

A közbiztonságra különösen veszélyes eszköz:

a) az olyan szúró- vagy vágóeszköz, amelynek szúróhosszúsága vagy vágóéle a 8 cm-t meghaladja,

továbbá a szúróhosszúság vagy a vágóél méretétől függetlenül a dobócsillag, a rugóskés és a szúró-,

vágóeszközt vagy testi sérülés okozására alkalmas egyéb tárgyat kilöv készülék (különösen: ő íj, számszeríj,

francia kés, szigonypuska, parittya, csúzli)"


A közterületen, járműben, nyilvános helyen történő viselése tilos, tettenérés esetén szabálysértési eljárás indul.

2012. jún. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem. Viszont a közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek minősül, így közterületen maximum szállíthatod, de ha viseled az már büntetendő.
2012. jún. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ebből a kérdésből viszont egyáltalán nem derül ki, hogy mikor mindig nálad van az viselési vagy szállítási helyzetben történik -e. Így válaszolni sem fog tudni senki. Az első kettő meg egy marha és nincsenek tisztában a fegyver fogalmával.
2012. jún. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ha fegyvernek számít, akkor megbüntethetnek érte?"


Ha fegyvernek számítana akkor ha otthon tartod és sosem veszed elő akkor is megbüntethetnének tiltott fegyvertartásért. De nem számít annak.

2012. jún. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Elvileg ha zárt táskában, vagy tokban (nem az övén, hanem pl hátizsákban) viszi akkor szállításnak számít. Gyakorlatban egyszer vittem egy barátom airsoft fegyverét csomagtartóban, táskában, kivett akkuval és tárral, bekaptam egy közúti ellenőrzést, és 10percet kellett magyarázkodnom hogy ne büntessenek meg.

Az adott rendőr mentalitásától és a te hozzáállásodtól is függ hogy szállításnak vagy viselésnek minősítik-e.

2012. jún. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

a)13 az olyan szúró- vagy vágóeszköz, amelynek szúróhosszúsága vagy vágóéle a 8 cm-t meghaladja, továbbá a szúróhosszúság vagy a vágóél méretétől függetlenül a dobócsillag, a rugóskés és a szúró-, vágóeszközt vagy testi sérülés okozására alkalmas egyéb tárgyat kilövő készülék (különösen: felajzott íj, számszeríj, francia kés, szigonypuska, parittya, csúzli)

;4. § (1) Dobócsillag, rugóskés, ólmosbot, gumibot, boxer, elektromos sokkoló, 20 gramm töltőanyag tömeget meghaladó gázspray csak a 3. § (2) bekezdésének a) pontjában meghatározott szervek részére forgalmazható.


Ha 8cm, vagy alatta van a pengehosszúsága akkor legális.

Viszont a te esetedben 10cm így legális.

2017. febr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Illegális-t akartam írni a végére bocs
2017. febr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!