Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelesek kicserélni az...

Kötelesek kicserélni az újonnan vett hibás telefonomat?

Figyelt kérdés

Vettem egy telefont és aznap mikor hazahoztam már jelentkezett hiba...másnap visszavittem h éljek a 3napos cserével de az üzletben ugye mondták h ők nem cserélhetik ki hanem elküldik szervizbe és ott eldöntik...visszaküldték és ráírták h nem vok rá jogosult(nyilván nem nézték meg rendesen)...hazahoztam 2napig semmi baj majd megint és egyre rosszabb egyre több hiba...visszavittem újra az üzletbe ahol csináltak egy szoftver-frissítést és egy új memóriakártyát is kipróbáltunk hátha az a baj...hazahoztam mondták nézegessem nyomkodjam és újra jelentkezett a hiba...holnap viszem vissza h küldjék el megint a szervízbe...jegyzőkönyvet írtunk melyen rajta van a dátum h én a 3napon belül visszaküldtem!ilyenkor még lehet ezzel élni?igaz h eltelt jóval több idő, de ők cseszték el hisz nem ellenőrizték RENDESEN tehát jogomban áll a cserét követelni és nem azt h próbálják meg megjavítani?

előre is köszönöm!


2012. jún. 11. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

7. § Ha a fogyasztó a fogyasztási cikk meghibásodása miatt a vásárlástól (üzembe helyezéstől) számított három munkanapon belül érvényesít csereigényt, a forgalmazó nem hivatkozhat a Ptk. 306. §-a (1) bekezdésének a) pontja értelmében aránytalan többletköltségre, hanem köteles a fogyasztási cikket kicserélni, feltéve, hogy a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza.

2012. jún. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen h bemásoltad és én ezt értem is de még az nem tiszta h ha ők akkor NEM észlelték a hibát de az MÉGIS fennáll akkor így ha másodjára küldöm vissza akkor is ki kell cserélni és hivatkozni arra h ők nem jól nézték át a telefon mégis hibás?
2012. jún. 11. 20:28
 3/4 anonim ***** válasza:
A leírásból nem derül ki, hol vetted. Ha van tőled elérhető távolságra márkakereskedés, oda vidd be, azok helyben megnézik és nem valószínű, hogy packáznak veled. Én is márkaszervizbe vittem a hypermarketben vett Nokiámat és rövid idő alatt (kb. 2.3 kirakatot néztem meg közben) rendbe tették.
2012. jún. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A helyi boltba visszavittem ott át is nézték csináltak rajta frissítést ahogy leírtam de valószínű nem ez a baja mert ugyanúgy rossz, ezért mondták is a helyi boltban h ha ezek után is lesz baja akkor újra szervíz...és ezzel vok gondba h kicserélik-e :S
2012. jún. 11. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!