Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eltartási szerződéssel összefü...

Eltartási szerződéssel összefüggő ellátásokat hogyan lehet bizonyítani?

Figyelt kérdés

Egy idős rokonommal eltartási szerződést kötöttünk, éveken át gondoskodtam róla, majd felajánlotta, hogy kössünk eltartási szerződést. A szerződésben rögzíteni kívánta, hogy már évek óta gondoskodok róla. Belementem, eltelt tíz év. Most fel akarja bontani a szerződést, mert nem gondoskodtam róla. Pedig hetente 1-2 alkalommal látogattam, vittem neki egész ételt, elláttam a háztartását. Vittem műtétekre, orvosokhoz, kezelésekre. Szinte senki sem tudott róla a lépcsőházban. Most lesz az első tárgyalás, tagad mindent.


Tudom szinte az összes orvosának a nevét, mikor voltak a kezelései, tudom mi a kedvenc étele, a napi rutinjait is ismerem. Néhányan a családból tudják, hogy jártam be hozzá. Nagyon nehéz a természete...de tűrtem, egy rossz szavam nem volt hozzá sosem, bezzeg neki.


Előre is köszi a válaszokat!


2012. jún. 13. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Pont ezekkel tudod bizonyítani. Ha ennyire szenilis, akár kérhetsz egy beszámíthatósági vizsgálatot is. Ha nem beszámítható, nem bonthat fel semmilyen szerződést.
2012. jún. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tanúk kellenek.
2012. jún. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát akkor először is a rokonok mint tanú akik bizonyítják tudnak róla.

Ott vannak az orvosok akik ha álandó kezeléseket kapott talán még emlékeznek rá, hogy te vitted oda.

De ha maradtak meg számlák esetleg a gyógyszereiről vagy ahogy mondod tételesen feltudod sorolni a kezelésekez, neveket, időpontokat, mikor milyen gyógyszert kell neki bevenni ezeket idegen aligha tudná.

2012. jún. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kérdésedbe benne van a válasz:

"Tudom szinte az összes orvosának a nevét, mikor voltak a kezelései, tudom mi a kedvenc étele, a napi rutinjait is ismerem. Néhányan a családból tudják, hogy jártam be hozzá."


A szomszédokkal nem találkoztál?

Hívd be őket tanúnak vagy a kezelőorvosát!!

2012. jún. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A beszámíthatóságra gondoltam, de nincs szívem, Konzultálok az ügyvéddel. 10 év nagy idő, nem tudom, hogy ő mivel fog előhozakodni a tárgyaláson. jelenleg azt állítja, hogy semmit sem segítettem neki, nem is jártam felé se. Na de 10 év után most jut eszébe?


Azért írtam, hogy ismerem az orvosait, és a műtétjeit, kezeléseit, hogy lássátok, nekem mi van a kezemben.


Egy idősekkel teli társasház, alig mozognak ki, ezért nem is találkoztam. Meg kb. 30 másodperc alatt felértem az elsőre. Egy szomszéddal gyakran találkoztam, a nevét már leadtam.

Köszi a válaszokat, a tárgyalás két hét múlva lesz.

2012. jún. 13. 11:23
 6/7 anonim ***** válasza:

mi az, amit reklamál?

kevés, hogy hetente 1-2-szer látogatod?


Mi van a szerződésben? Mit vállaltál?

2012. júl. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt állítja, hogy semmi sem történt, vagyis nem gondoskodtam róla, nem látogattam. Vállalni azt vállaltam, hogy élete végéig gondoskodok róla, amit kér, azt megcsinálom. Ez eddig megtörtént, és most ezt tagadja.
2012. júl. 17. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!