Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ment tönkre kapcsolatotok a...

Ment tönkre kapcsolatotok a házassági szerződéssel kapcsolatos egyet nemértés miatt? Mi volt az?

Figyelt kérdés
2011. jan. 14. 14:45
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
10%
Nem, eszünkbe sem jutott ilyesmit csinálni.
2011. jan. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
26%
Nekünk akkor menne tönkre a kapcsolatunk ha a párom kitalálná, hogy esetleg csináljunk egy ilyent. Na akkor mehetne tőlem jobbra is balra is...
2011. jan. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
83%
Neem, sőt én magam nő létemre szerződés párti vagyok. Senki sem gondolja,hogy a házassága válással fog végződni, csak vannak emberek, akik nemcsak a szerelemben hisznek,hanem belátják, hogy bármi megtörténhet.
2011. jan. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
25%
Nekem megfelel a családjogi törvény szerint a dolog. Közös vagyon stb. El se jutnánk a házassági szerződésen való vitatkozásig, mert ha a kedvesnek annyira fontos a pénz, hogy már a váláskori osztozkodásra gondol - nem az én emberem. Megspórolom neki az esküvő meg a válás költségeit.
2011. jan. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
81%

3.-kal tökéletesen egyetértek.Én is nő vagyok.:-)

Sosem lehet tudni mit hoz a jövő,mi lesz 10-20-30 év múlva,hiába most felhőtlen minden.

Mi erről már régen is beszélgettünk és egyáltalán nem zavarja a dolog a páromat sem.

Jövő tavasszalra tervezzük az esküvőt a 7 éves évfordulónkon.(2 éves kislányunk van.32/N

2011. jan. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
87%

én nem értem a szerződés lényegét. A házasság előtt szerzett vagyon, az úgyis külön vagyon. Az örökség, ajándék szintén. Ezekhez a házastársnak úgysincs köze.

Ami meg a többit illeti, azt úgyis együtt szedik össze! És jöhet itt akárki azzal a dumálva, hogy de a ffi többet keres... igen, de nem tud gyereket szülni, kétlem, hogy a hajtós álláshoz megfelelő nyugodt hátteret tudna teremteni (háztartás, betegség előtt ápolás, gyerekek hurcibálása, stb). Azzal, hogy a nő lemond a karrierjéről és a sok pénzről azért, hogy neki családot adjon és azt rendezze és mozgassa, azzal gyakorlatilag olyan teendőket vállal át, amiket ha a ffinak kéne megcsinálnia a munkáján felül, hát garantált, hogy nem maradna meg az állásában, és nem keresne annyit. Szóval aki ilyen miatt szerződést csinál és már az esküvőnél ki akarja a leendő párját, a gyerekeit nevelő nőt/ffit semmizni, az nem ember. Az szüljön ffiként gyereket, maradjon ő otthon gyesen-gyeden, aztán maradjon ki ő a munkából, amikor a gyerekek betegek, szenvedjen ő az álláskereséssel pici gyerekes anyukaként, rohangáljon ő a gyerekek után reggel-délben-este (oviba be-ki, különóra, sport), és vigye még a háztartást is (mindezeket munka mellett!!!)!

És igen! ha az én férjem ezt akarta volna, fel is út, le is út!

2011. jan. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
59%
Aki ellenzi, az akkor is ellenezné, ha neki lenne valami komolyabb vagyona, a leendő házastársának meg semmilye? Nekem ugyan nincs semmi vagyonom, de ha a páromnak lenne és szerződést akarna kötni a házasság előtt, hát rajta, egyértelmű. Az övé, nem lehet jogom hozzá. A házasság alatt szerzett vagyon közös de ami előtte volt, illetve ami a párom "miatt" lett, az az övé.
2011. jan. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
71%

Azért nem mindegy, hogy az egyik fél 10-szer annyit keres, mint a másik és akkor fele fele arányban osztozzanak, holott egyértelműen negyedét sem tette bele az egészbe?

Na erre való a szerződés. Nem ellenezném,ha a párom akarna kötni,tisztességes ember vagyok,nem venném el azt,ami az övé, és miért lenne nekem attól rosszabb,hogy ezt írásba is foglalom?

2011. jan. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
67%

15:03

Igen, természetesen akkor is. Abban az esetben nem, ha az a vagyonom konkrétan nem teljesen az enyém lenne, hanem lennének olyan dolgok a nevemen, amik amúgy nem teljesen az enyémek. Pl. közös családi cég, autó, vagy ilyesmi. Ilyenkor, ha a többi érintett ezt szeretné, teljesen jogosnak érezném a házassági szerződést.

Akkor is elfogadtam volna, ha a párom kér ilyesmit, bár kicsit furcsának éreztem volna tőle.

Egyébként meg ez az "ellenzés" szó nem igazán fedi a valóságot. Ugyanis attól, hogy mi nem kötöttünk ilyet, nem is tartottuk volna helyénvalónak, másokat nem szólunk meg azért, ha kötnek. Miért is tennénk, mindenki maga tudja, maga érzi, mit tart megfelelőnek és jónak ezügyben.

2011. jan. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
64%

*Aki ellenzi, az akkor is ellenezné, ha neki lenne valami komolyabb vagyona, a leendő házastársának meg semmilye?


Nekem van egy lakásom és egy fél nyaralóm, és kp. az esküvő előttről. Nem kötöttem házassági szerződést (4. válaszoló vagyok). Bármi történik, ez magánvagyon, soha nem lesz közös.

2011. jan. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!