Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy tudnánk behajtani a pénzt?

Hogy tudnánk behajtani a pénzt?

Figyelt kérdés

Párom pár évvel ezelőtt vett egy autót. Viszont kiment külföldre és ezt az autót egy ismerősére hagyta, aki felborult a kocsival és ott hagyta az út közepén. Ezen az autón van még 6 és fél millió hitel. Most egy roncstelepen van a kocsi, totálkárosan. Ezzel az ismerősével írtak papírt hogy állja a hitelt, kifogja fizetni ezt a pénzt. De időközben ő kiköltözött Angilába.

Párom anyukája a kezes erre az autóra, és a minap nála voltak kint hogy behajtsák a pénzt. Páromnak van munkahelye, kb augusztus szeptember környékén fogják bejelenteni, szóval a bank letudja vonni a pénzt, ez nem jelent gondot, viszont ez havi -60ezer forint kiesést jelentene. Ami jelen helyzetünkben iszonyú sok, mert augusztusban születik a kisbabánk, meg kell gondolnunk minden egyes forintot hogy hova teszünk.

A kérdésem az lenne hogy milyen úton tudnánk behajtani ezt a pénzt az ismerősünktől? Kihez tudnánk fordulni?


2012. jún. 13. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha megvan a papir, amiben az illetö átvállalta a hitel kifizetését, akkor van esélyetek.

Elsö lépésben a kezesnek (a párod anyja) ki kell fizetnie a tartozást, de utána polgári peres úton követelhetitek az ismeröstöl az összeg visszatéritését.

Elötte beszélnék vele, mert ö is jobban járna, ha per nélkül fizetné vissza, úgy ugyanis csak a tartozást kell kifizetnie, ha perre viszitek, akkor még a perköltség is hozzájön ehhez.

2012. jún. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, én is ettől féltem. Párom is azt mondta hogy maximum perre tudnánk vinni az ügyet. Hát ez így nagyon nehéz lesz. Az ismerőssel többször is volt beszélve, olyanokat hazudott hogy a kocsi már kint van, kb 2 hét és kész lesz. Természetesen nem igaz mert párom felhívta a telepet hogy ott van-e az autó és ott volt. Szóval a srác csak hazudozik és beígér mindent.
2012. jún. 13. 13:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Én szintén külföldre költöztem, az autót egy ismerősnél hagytam akinek autókölcsönzője van. Mivel be kellett iratni mint üzembentartót a forgalmiba (különben nekem küldenék pl a gyorshajtás csekkeket) ezért a bank csak úgy volt hajlandó ezt az üzembentartóit beírni ha ő kezességet vállal a hitelért, amit meg is tett. Tehát ha ezalatt az idő alatt bármi történik, vagy nem fizeti a hitelt az autóra őt veszik elő, és ez így korrekt, mivel rá van bízva a kocsi.

Csak azért írtam le hogy így is lehet, így nem kell utólag polgári perre menni.

2012. jún. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Digo: Igen, mindenki jobban járt volna ha így lett volna elintézve, de utólag ugye sajnos már nem tudunk mit tenni, a mostani helyzetet kéne megoldani.
2012. jún. 13. 13:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak úgy hogy perre viszitek a dolgot, ami jó sokáig el fog tartani, de valószínűleg megnyeritek ha megvan az a szerződés, és az azt aláíró tanúk is hajlandóak mellétek állni. De én is mindenképp szólnék a srácnak hogy jobb ha kifizeti most, mert a per után a perköltséget is állnia kell, bár külföldön tartózkodik, és ez bonyolítja a dolgot. Egy ügyvéddel kéne beszélnetek mindenképp.
2012. jún. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!