Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnánk rábeszélni a...

Hogyan tudnánk rábeszélni a nagymamámat, hogy hozzánk költözzön és ne egyedül éljen a házában?

Figyelt kérdés
85 éves, szellemileg ép (nagyjából), ellátja magát, a hivatalos ügyeit és bevásárlást mi és a szüleim intézzük. A probléma azzal van, hogy egyre magányosabb, egyre többet érzi magát rosszul (szédül, elájul, elesik) és a ház rendbetételére sem neki, sem nekünk nem jut, így pereg a vakolat, vizesedik és penészesedik a fal... Már többször felajánlottuk, hogy költözön hozzánk. Közel lakunk, lenne helye bőven, nagyon jó viszonyban vagyunk, de mégsem akar jönni. Azt mondta ott él, ott is akar meghalni. Lenne ötletetek, hogyan tudnánk meggyőzni, hogy mindenkinek jobb lenne, ha átköltözne?
2012. jún. 5. 17:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Sehogy. Sőt ha mégis átköltöztetitek, akkor hamar meghal.

nem tudnak az öregek már a megszokott helyről eljönni.

Ezért szokták ajánlani, ha költözni kell,akkor olyan 65-70 évesen, mert utána már nem megy

2012. jún. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy nem fogjátok tudni rábeszélni,és nem is kéne erőltetni.

Tapasztalatból mondom.

Drága mamám ugyanazt mondta mint a tied. Ő nem megy sehová,mindig ott élt,és ott is akar meghalni. Sokáig érveltünk, kértük,semmi értelme nem volt. Így mi a következőt tettük. Hogy ne érezze magát magányosnak minden nap ment valaki hozzá. Beosztottuk,hogy ki mikor megy. Hétvégén mindig átmentünk,ha kellett többen,és ilyenkor segítettünk neki. Ha kellett a férfiak festettek,tapétáztak.Mi kitakarítottunk,főztünk stb..Így hogy többen segítettünk már nem is volt drága a mama lakásának tatarozása.Sajnos drága mamám már meghalt,de ha újra élne,akkor is kényeztetnénk őt..

2012. jún. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem erőltetném a dolgot. Azt egy percig sem szabad elfelejteni, hogy attól, hogy valaki megöregszik, még épp úgy megilleti a döntés a saját dolgaival kapcsolatban, mint azt, aki még fiatal. Meg is tudom érteni, hogy nem akar elköltözni a saját, megszokott környezetéből.
2012. jún. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egy öreg fát már nehéz átültetni.Ha ráadásul közel laktok hozzá, látogassátok őt sűrűn, segítsetek neki fát vágni, behordani, és beszélgessetek vele sokat, hogy ne érezze egyedül magát.
2012. jún. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne beszéljétek rá, sokaknak már megszokhatatlan az új hely, nekem is 4-5 évbe tellt, pedig csak 30 voltam, öreg korban pedig már úgy fogja érezni, nincs otthona, elvesztette. OTT kell neki segíteni, hiszen írod is, közel lakik.
2012. jún. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy már nem elég ha naponta ránézünk és 2 óránként telefonálunk. Este felvette a telefont (vihar volt éppen) és csak az volt gyanús, hogy túl közelről hallottam a kinnti szél és eső hangját. Átmentem és kiderült, hogy elesett és a vihart a kert közepén vészelte át. Azért nem szólt, hogy ne idegesítsen fel (veszélyeztetett terhes vagyok). Ma szólt, hogy kicsit rosszul érzi magát, de nincs semmi baj. Átmentem és a bal karját nem tudta mozdítani vagy 4 órán keresztül, de orvost látni sem akart. Ezek után ne aggódjunk érte...

A ház rendbehozatala szinte lehetetlen kb. 3 millió lenne a vezetékek cseréje és a teljes felújítás. Ezt nem tudjuk vállalni.

A szüleim sem tudnak többet segíteni neki, mert még dolgoznak (nyugdíj mellett).

2012. jún. 5. 18:32
 7/11 anonim ***** válasza:
Közlekedni, gyalogolni mennyire tud? Az nem lenne megoldás, ha otthon lakna (ott aludna, stb.) de minden nap nálatok lenne napközben? Akkor nem érezné úgy, hogy át kellett költöznie, de mégse lenne egyedül. Ha ehhez elég közel laktok és ilyen távot még meg tud tenni, akkor talán így megoldható lenne.
2012. jún. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
85 ön túl az emberek már nem szoktak sokáig haldokolni, meg betegeskedni, ha addig jól elvoltak. Elalszanak, azt annyi.
2012. jún. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"azt annyi" pff...majd a te gyereked is püffög, ha elalszol...

Kérdező, legyetek vele minél többet. Győzd meg, kérd meg, hogy szóljon, ha baj van. Ne próbáld meggyőzni arról, hogy hozzátok költözzön, mert ilyen idős korban már így "nagyon könnyen" meghal az ember. Az idős fa példa nagyon jó volt rá az egyik válaszolónál.

2012. jún. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! A nagyi nem fog szólni ha baj van, mert nem akar a terhetekre lenni, tapasztalatból mondom, főleg, hogy babád is lesz nemsokára. Leírom az én történetemet. Egy pár éve történt.

Sosem kapcsolom ki a telefonomat éjszakára, nem tudom miért, így szoktam meg. Egyszer az éjszaka közepén csörgött a telefon, teljesen lehetetlen időben 3-4 óra körül. Nagymamám volt, felvettetem, nem tudta kivel beszél, kérdeztem, hogy mi a baj??Azt mondta semmi, nem engem akart felhívni, hanem nagybátyámat, de nem látta a nevet rendesen...Aztán csak győzködtem, hogy de hát mondja meg, hát csak van baj, ha éjszaka telefonál!Mint kiderült nagyapám éjszaka elindult wc-re, csak elesett a konyha közepén, és nem bír felállni.Mama meg nem bírja felrángatni, mindketten bottal, meg járókerettel járnak már. Kaptuk magunkat anyukámmal gyorsan felöltöztünk és bicajra fel, szerencsére itt laknak nem messze pár utca. Át kellett másznom a nagykapun, hogy bejussunk. Tata ott ült a hideg konyha kövön már órák óta, wcre nem jutott ki, és hát gondolhatjátok mi lett a vége.. Nem is igazán volt magánál, vérhígító gyógyszert szed,mert az agyában nem jó a keringés és persze már egy ideje nem szedte, és szédelgett régóta.Úgyhogy be volt lassulva, plusz szégyellte magát a történtek miatt. Én hívtam orvost, míg anya segített felkelni neki, meg nagyjából megmosdatták. Azt hiszem akkor be is vitték a kórházba egy pár napra.

Ha véletlenül nem engem hív nagyanyám rosszabb is lehetett volna, mert nagybátyám dolgozott, és nem lehetett elérni, így akkor szerencsére megúsztuk ezzel.

Mindenképpen kéne megoldást találni, mert mint írod veletek is előfordult már sajnos ilyesmi. Nem lehet kérni az önkormányzattól szociális gondozót, aki ránéz naponta, bevásárol neki? Így ha ti éppen nem tudtok átmenni akkor is volt ott valaki, és hátha bajban őt hívná, mert nem gondolná azt, hogy a terhére van.Mivel neked babád lesz még úgyse fog szólni nagymamád, hisz úgy gondolja majd, hogy van neked elég dolgod.Vagy szomszédokat megkérni, hogy nézzenek rá néha, vagy figyeljenek, ha valami gyanús történne pl. éjszaka szokatlanul ég a villany...stb..

2012. dec. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!