Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha most lettem egyedülálló,...

Ha most lettem egyedülálló, van még esélyem h ingyen kapjam a gyermek tankönyvét, plussz étkeztetési támogatást?

Figyelt kérdés

rendszeres gyermekvédelmi kedvezmenyt?

mivel ezeket már le kellett adni?úgy tudom.

de most lettem egyedülálló.


2012. jún. 14. 14:49
 1/3 Andizsuzsi ***** válasza:
Van. Ha a nyáron megkapod a gyermekvédelmi kedvezményről a határozatot, akkor a tankönyvet nyár végén - ősszel ingyen kapod. Mivel a tankönyvrendelést már le kellett adni, előfordulhat, hogy nem új, hanem könyvtári könyvet kap a gyerek.
2012. jún. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha most lettél egyedülálló,akkor sürgösen keresd fel a hozzád tartozó Önkormányzat szociális osztályát.A rendszeres gyermekvédelmit kérd elsőként,mert az lesz az téritésmentes étkezése a gyereknek,az ingyenes tanköny (nagyon ritkán adnak használtat).Vidd magaddal a gyerek születési anyakönyvi másolatát,a csal.pótl szelvényt,annak a határozatát amit kaptál a MÁK.-tól,a te saját bevételedről szóló igazolást,az utolsó három havi rezsi csekkeket,ha van bírósági végzés esetleg válóperről,vagy annak folymatáról.Ha nem kapsz gyerektartást,azt is sürgösen intézd.Aztán magadra kérhetsz egy átmeneti segélyt,és lakhatási támogatást is.De ott majd megmondják részletesen.
2012. jún. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Andizsuzsi ***** válasza:

"(nagyon ritkán adnak használtat)"


Ez attól függ, hogy adott önkormányzat hogy áll anyagilag, ugyanis az állam által adott normativa közel sem takarja be a tankönyvcsomag árát. Ahol én dolgozom, ott csak azok a könyvek újak, amik változtak, illetve munkatankönyvek, a többit év végén beszedjük, és köv. évben kiosztjuk. Nem telik minden évben új könyvre.

2012. jún. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!