Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tennétek valami komolyabb...

Tennétek valami komolyabb jogi lépést ez ellen?

Figyelt kérdés

Társasházban lakunk, alattunk van 3 bolt egymás mellett. Hála az égnek az egyik befuccsolt, de még mindig van kettő.

reggel 8-tól este 8-ig van nyitvatartás, de a kedves unatkozó bolt tulaj idejön már 6kor és a többi unatkozó vénemberrel együtt ordibálnak, beszélik ki a meccseket, röhögnek, cigiznek, isznak és hadd ne soroljam. A cigi füst állandó jelleggel jön fel és alig tudjuk az ablakot nyitva tartani, itt a meleg idő..még rosszabb lesz.Pia szag szintén. Ha egy nap kb 2-3 óráig csöndben vannak akkor sokat mondok, állandóan ordibálnak, ide jön a haveri társaság, a tulaj felesége a 2 kisgyerekkel akik itt sírnak állandóan. Van mikor este 11 után idejönnek és italt vesznek ki a boltból és folytatják az ordibálást. Szóltunk már a közös képviselőnek, nekik is, közterület felügyeletnek is, de semmi. 1 napig csöndben vannak,mert félnek a következményektől,de utána folytatják tovább. Mikor kijöttek a közterületesek elmagyarázták nekik a dolgot és megmondták előre,hogy figyelni fogják őket..naná,hogy egy ideig kuss volt és a felügyelők elkönyvelték annak,hogy nem történt semmi hangzavar,rendbontás, a táblák(dohányozni tilos stb) ki vannak téve, tehát nem lehet panaszunk..persze, előre megmondják,hogy jönni fognak a jövő héten, ki az a hülye aki tovább folytatja a hangoskodást? Szemetelnek is, múltkor levideóztam,hogy szétdobáljak a csikkeket a tulaj haverjai közös beszélgetés során. Ha szólunk nekik áll feljebb,hogy bérlik az üzletet joguk van hozzá..Múltkor anyám takarította az ablakot és felszóltak,hogy amikor ők kint vannak ne takarítsunk már,mert őket zavarja..de állandóan kint állnak a bolt előtt..ez teljesen felháborít,hogy a saját lakásomban nem lehet takarítani.


Ti mit tennétek? Csináljak bizonyítékokat? Pereljem be őket? Rettentően unom ezt.


2012. jún. 15. 14:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Az illetékes jegyzőnél lehet kérni birtokvédelmet (felszálló cigifüst, hangoskodás).

Vagy ha mást is zavar, akkor aláírásokat gyűjteni és bemenni a jegyzőhöz/polgármesterhez.

2012. jún. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

a nyílászárókat is teljesen kicseréltük,hogy ne halljon fel a hangzavar,de hát..nem sokat ért. Levegőre meg szükség van, nem lehet mindig bezárni az ablakokat.

Az a baj,hogy pont alattunk van a 3 bolt, a másik társasházba nem hallik fel annyira, felettünk lakók meg alig vannak itthon,de mondták,hogy ők is hallják,csak nem foglalkoznak vele,meg persze a hangkülönbség is teljesen más, a szagok oda nem mennek fel, plusz nekik erkély is van,az ablak sem ott helyezkedik el.

Nagyon el vagyok keseredve

2012. jún. 15. 14:11
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne perlekedj ha nincs sok időd és pénzed. Birtokvédelmet kérnék a helyedben az illetékes jegyzőtől (városházán.

A leírtak alapján kb 2 szabályt megszegnek minimum jogilag, emberileg meg te tudod milyenek.

A jegyző meg fogja állapítani a birtokvédelmet a javadra a fennálló tényállás alapján.

ügyvéd

2012. jún. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%
Nálunk is volt a sarkon egy bolt, ahol fiatalok gyűltek össze, cigiztek, piáltak, hangoskodtak. Azt hiszem fel lett jelentve a tulaj és kötelezték az udvara rendben tartására. Úgyhogy igen, mindenképpen meg kell tenni a megfelelő lépéseket!
2012. jún. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

ez első megelőzött, bocsi amikor írtam még nem láttam az első hozzászólást, sajnálom, hogy ismétlésbe estem :)

ügyvéd

2012. jún. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

kedves ügyvéd

és ezzel a birtokvédelem dologgal el szoktak az emberek érni bármit is? vagy úgy járok majd,mint a közterületesekkel?

2012. jún. 15. 14:15
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
El szoktak, amennyiben jogosnak ítéli a jegyző, hog yte birtokodban jogtalanul zavarva vagy, megtesz a zavaró ellen a megfelelő lépéseket, bírságot helyezvén kilátásba (vagy eleve megbírságolva), amit adó módjára behajtanak.
2012. jún. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem érdekem,hogy pénzbírságot kapjanak, így is van 3 millió tartozásunk úgy hallottam,mert nem teljesen tiszták.

Csak legyen csönd végre..legalább hétvégén. Köszi a válaszokat,megteszem amit tudok.

2012. jún. 15. 14:22
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A pénzbírság nem a módja, hanem a végső eszköze a birtokvédelemnek.
2012. jún. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

Ha este 10 után is zajonganak akkor fel lehet őket jelenteni, régen csendháborításnak hívták, ma azt hiszem rendzavarásnak titulálják, mindegy de hatásos. Nálunk eddig mindig kijöttek ilyenkor a járőrök és rendet raktak. Mellesleg ha rendszeresen feljelented őket annak sok nyoma marad egyszer csak nem fogják már megúszni egy szimpla figyelmeztetéssel szerintem.

A jegyzőt én is ajánlanám és filmezzétek továbbra is folyamatosan a ricsajt, a dorbézolást, a szemetelést, azt is, hogy zárt ablak mellett bent mit lehet hallani. Csak a bizonyítás végett.

2012. jún. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!