Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tennétek valami komolyabb...

Tennétek valami komolyabb jogi lépést ez ellen?

Figyelt kérdés

Társasházban lakunk, alattunk van 3 bolt egymás mellett. Hála az égnek az egyik befuccsolt, de még mindig van kettő.

reggel 8-tól este 8-ig van nyitvatartás, de a kedves unatkozó bolt tulaj idejön már 6kor és a többi unatkozó vénemberrel együtt ordibálnak, beszélik ki a meccseket, röhögnek, cigiznek, isznak és hadd ne soroljam. A cigi füst állandó jelleggel jön fel és alig tudjuk az ablakot nyitva tartani, itt a meleg idő..még rosszabb lesz.Pia szag szintén. Ha egy nap kb 2-3 óráig csöndben vannak akkor sokat mondok, állandóan ordibálnak, ide jön a haveri társaság, a tulaj felesége a 2 kisgyerekkel akik itt sírnak állandóan. Van mikor este 11 után idejönnek és italt vesznek ki a boltból és folytatják az ordibálást. Szóltunk már a közös képviselőnek, nekik is, közterület felügyeletnek is, de semmi. 1 napig csöndben vannak,mert félnek a következményektől,de utána folytatják tovább. Mikor kijöttek a közterületesek elmagyarázták nekik a dolgot és megmondták előre,hogy figyelni fogják őket..naná,hogy egy ideig kuss volt és a felügyelők elkönyvelték annak,hogy nem történt semmi hangzavar,rendbontás, a táblák(dohányozni tilos stb) ki vannak téve, tehát nem lehet panaszunk..persze, előre megmondják,hogy jönni fognak a jövő héten, ki az a hülye aki tovább folytatja a hangoskodást? Szemetelnek is, múltkor levideóztam,hogy szétdobáljak a csikkeket a tulaj haverjai közös beszélgetés során. Ha szólunk nekik áll feljebb,hogy bérlik az üzletet joguk van hozzá..Múltkor anyám takarította az ablakot és felszóltak,hogy amikor ők kint vannak ne takarítsunk már,mert őket zavarja..de állandóan kint állnak a bolt előtt..ez teljesen felháborít,hogy a saját lakásomban nem lehet takarítani.


Ti mit tennétek? Csináljak bizonyítékokat? Pereljem be őket? Rettentően unom ezt.


2012. jún. 15. 14:04
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

nekünk azt mondta a rendőrség,hogy ez nem az ő dolguk, arra ott a közterület...

közterület azt mondta,hogy hivtuk már a rendőrséget?

magyarország...

2012. jún. 15. 14:37
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan nem tudom, hogy mit lehet tenni, de hogy van megoldás abban biztos vagyok. Nálunk a közös képviselő már 2 "italozós" közértet is megszüntetett, aláírást gyűjtött, azt tudom.
2012. jún. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, nem ez a megoldás, és kaptál már törvényes ötleteket,de ennél a ne takarítsatok beszólásnál én kiakadtam, lehet nálam véletlenül kiborult volna az ablakon a takarító víz a vödörből.
2012. jún. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
78%
Hülyeség hogy ha este 10-kor zajonganak vagy az után. Bármikor fellehet jelenteni ha hangoskodik ok nélkül....
2012. jún. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

14esnek van igaza, mégis lepontoztátok :S

Régen volt csendháborítás, ami 10 óra határidő zajongást tiltotta meg. 2009től csendrendeletünk van, amelyet javaslok elolvasni a lepontozóknak, az tényleg nem állapít meg időkorlátot. Ergo tényleg bármikor el lehet követni azt, amit régen csendháborításnak hívtak.

A rendőrség dolga kijönni. A közterületesek nem hatóság, semmi jogkörük nincs ebben az esetben. Adófizető állampolgárként kérd el annak a személynek az adatait. aki hivatalos minőségében ezt a felvilágosítást adta neked.

Fel lehet jelentgetni és akkor elkezdődik egy végeláthatatlan adok-kapok hadjárat. Én még mindig a birtokvédelmet javaslom.

ügyvéd

2012. jún. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!