Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ijedtében leöntött valakit...

Ijedtében leöntött valakit forró cuccal, mentő be is vitte?

Figyelt kérdés

de rá támadott, legalábbis azt hitte. Előtte veszekedés volt. Ha ilyen történne, akkor ez önvédelem?

8 napon túl mikorra határozzák meg? stb...

aki tud segítsen. köszi


2012. jún. 17. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Ijedtében leöntött valakit forró cuccal, mentő be is vitte?" -Ezt most nekem kéne tudni?

"Ha ilyen történne, akkor ez önvédelem?" Önvédelem, de nem biztos, hogy jogos. Függ a támadó fegyverétől is például.

"8 napon túl mikorra határozzák meg?" - Mit?


Segítek, ha képes vagy leírni egy komplett mondatot.

2012. jún. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én sem értem maradéktalanul mi is történt.
2012. jún. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igazából minden részlet ismeretében is nehéz lenne erre mit mondani.

A kórházi ellátást igénylő égési sérülés jó eséllyel nyolc napon túl gyógyuló, ezért hivatalból eljárás fog indulni.

Azt meg, hogy jogos volt-e a védelem, ha pedig nem volt jogos, akkor menthető tévedésből hitte azt az elkövető, hogy jogos védelmi helyzet áll fenn, azt meg az ügy minden részletének ismeretében blalblabla...

2012. jún. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!