Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Polgári ügyben a bírói feltéte...

Polgári ügyben a bírói feltételeket nem teljesítettem ezért végzéssel idézés kibocsájtása nélkül a pert megszüntette ami jogerőre emelkedett 2012. V.6. Most végzésben kötelezett a bíró eljárási illeték megfizetésére ugyanabban az ügyben. Jogszerű ez?

Figyelt kérdés
2012. jún. 18. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem igen mert a kereset benyújtásával egyidőben kellett volna leróni az illetéket.
2012. jún. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Milyen feltétel nem teljesült? A keresetet szokták elutasítani idézés kibocsátása nélkül végzéssel. Ergo a per el sem indult. Ha az volt a probléma, hogy a benyújtáskor nem róttad le az illetéket, akkor ezért a felszólítás. Esetleg másold be a levelet amit kaptál, természetesen a személyes információkat húzd ki.
2012. jún. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Költségmentességet kértem amit elutasított a bíró és kötelezett 42600 forint illeték lerovására ellenkező esetben az eljárást idézés kibocsájtása nélkül elutasítja . Ez történt. Most meg kötelezett az eljárási illeték megfizetésére 4260 forint összegben.Ez törvényes?
2012. jún. 18. 20:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy már nem aktuális, de aki esetleg utólag olvassa, annak hasznos lehet.


Jogszerű, ugyanis ha elutasítják a költségmentességi kérelmet, akkor értelemszerűen le kell róni az illetéket.


Mivel te felszólítás ellenére nem róttad le az illetéket, jogszerűen idézés kibocsátása nélkül elutasította a keresetet (tehát meg sem indult a per).


Az idézés kibocsátása nélküli elutasítás esetén köteles vagy mérsékelt illeték megfizetésére, amelynek mértéke az eredetileg megfizetendő illeték mértékének 10%-a. Ezért tejesen jogos, amit ír a bíróság.

2016. aug. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!