Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi az a diplomáciai mentesség/...

Mi az a diplomáciai mentesség/ védettség? Ki kaphat ilyet és miért?

Figyelt kérdés
2012. jún. 18. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Google a barátod, bőven találsz oldalt, ahol részletesen és érthetően le van írva.
2012. jún. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem értem a sok törvényes szakrizsás dumát :/ röviden és fiatal tizenévesnek érthető magyarázatot szeretnék ha valaki tudna segíteni. 16 L
2012. jún. 18. 19:45
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kimásolok valamit, ami a google első találatában volt:

(feltételezem a személyi mentesség érdekel, ez a közismert)

-„A diplomáciai képviselő személye sérthetetlen”

-letartóztatás vagy őrizetbe vétel ellene nem alkalmazható

-mentes a fogadó állam joghatósága alól

-Diplomata hozzátartozója nem tagja a külképviseletnek, de az azonos háztartásban élő hozzátartozó csak a saját állama által vonható felelősségre

-Diplomáciai képviselők nem kötelesek tanúvallomást tenni.


És még sok egyéb, ezt röviden nem lehet leírni, ezért mondtam, hogy keress rá, számos dolog tartozik a mentességbe.

2012. jún. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ezt csak én tartom ritka nagy ökörségnek? Milyen már, hogy mondjuk van egy személy aki megöl egy embert vagy embereket, ennek ellenére nem vehetik őrizetbe, aztán ha már unja az öldöklést akkor visszamegy a saját országába.
2012. nov. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!