Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek? Három éve csinált...

Mit tehetek? Három éve csináltattam egy napkollektort, de úgy szar, ahogy van, állandóan elromlik.

Figyelt kérdés

Már nagyon megbántam. Háromhavonta kell javíttatni, és már nagyon unom. Jóval többe kerül a javíttatása, mint amennyit megspóroltam vele. Mit tudok tenni? Lehet valahogy a kivitelező cégtől valami kártérítést kicsikarni. A garanciája lejárt, a garanciaidőben megcsinálták ingyen, de most már nem. Már akkor is folyamatosan gondok voltak vele, de nem tudom bizonyítani, mert számla nélkül javítottak. Mondjuk a hozzáállásuk is katasztrófális volt, háromszor is megígérték, mire végre kijöttek. Legútóbb megcsinálták, de harmadnapra leolvadt a hőmérő, de mivel nem tudtam őket utolérni telefonon, és ettől azért a rendszer működött, hagytam a fenébe, de most már nagyon elegem van. Legszívesebben azt mondanám, hogy vigyék vissza a szarjukat és adják vissza a pénzem.

Mit tudnék tenni?



#napkollektor #pannonsolar
2012. jún. 19. 16:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A garancia újraindul arra a darabra, amit javítottak.


"számla nélkül javítottak."

Részvétem. Akkor felejtsd el az egészet. Az utolsó számla mutatja a garanciát. Jól megoldottátok okosba'

2012. jún. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Valamit nagyon elszúrhattak, nekünk hatodik éve működik gond nélkül...


De tényleg nem érdemes számla nélkül javíttatni. Ez egy alaphangon is több százezer, de nagyrészt inkább millión felüli beruházás, ha elromlik, érdemes számlával javíttatni, különben az életben nem tudod bizonyítani, hogy ők szúrtak el valamit.


Jó dolog a napkollektor, mi 6-8-an vagyunk általában, és márciustól októberig nem melegítünk vizet. Nekünk már behozta az árát.


Pedro

2012. jún. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs számla a javításról, akkor meghibásodás sem volt. A cég ugyanis arra emlékszik, amire akar. Valószínűleg erre nem akarnak majd különösebben, te pedig sehogyan sem tudod majd bizonyítani az igazadat.
2012. jún. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sajnos a te hibád, hogy engedted számla nélkül javítani. A sokadik meghibásodásnál már kérhettél volna teljes cserét, de most semmi nincs a kezedben...
2012. jún. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szerintem az egész konstrukció úgy szar ahogy van, teljes cserével sem mennék semmire.

Hagyományos fűtésrendszernél használatos anyagokat, szivattyúkat, hőmérőket, szelepeket használtak, és szerintem ezek nem bírják a solar rendszer extrém hőmérsékleteit. Nem értenek hozzá, az egyértelmű, mert a múltkor akik kiküldtek fickót javítani, meg akarta fordítani az áramlást. Nem engedtem és három napig vitatkoztam velük, hogy az úgy miért nem lesz jó, mire a végén elnézést kértek, és beismerték, hogy tényleg nagy kárt okozhattak volna, ha megcsinálják és köszönik, hogy nem engedtem. De most megint hiába javíttatom meg velük, én már nem hiszem, hogy ezek képesek lennének rendesen megcsinálni húsz-harminc javítás után.

2012. jún. 20. 07:09
 6/11 anonim ***** válasza:
Melyik cégről van szó?
2012. jún. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
PannonSolar Kft.
2012. jún. 20. 07:16
 8/11 anonim válasza:

Nehany technikai reszletet meg lehetne tudni a rendszerrol? Csak kivancsisag keppen. Hanyan eltek a hazban? Milyen fajta napkollektorotok van? (sik, vakuumcsoves) Hany literes a tarolo? Milyen hibak jelentkeznek? A szivattyu megy tonkre? Elfogy a folyadek a rendszerbol?


Normal epuletgepeszeti anyagok hasznalata nem szuksegszeruen rossz. Egy jol meretezett rendszernel nem keletkeznek extrem magas homersekletek.

2012. jún. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Négyen lakunk a házban, puffer nincs. Vegyes a rendszer, kollektorból van benne 18nm sík és 9db vákuum is.

Már pár napja megint rossz. Először csak leállt, nem keringtette, mintha valami baja lenne a szivattyúnak. Korábban volt olyan, hogy a visszacsapó szelep leolvadt és belement a szivatyúba. A hőmérők csere után két három nappal leolvadnak. A fagyálló folyadék orrán száján szivárog a kezdetek óta, tiszta dzsuva minden körülötte. Néha iszonyat hangokat hallat, tegnap azt hittem hogy felrobban, olyan hangja volt. Öt bar felett volt benne a nyomás, de ma reggelre visszaesett nullára.

2012. jún. 21. 07:47
 10/11 anonim válasza:

Nekem ez a termék nem tűnik egy kiforrott rendszernek. Vagy saját, vagy valami ismeretlen gyártó terméke. A honlapjuk alapján én ilyet nem mernék felrakni. Nem véletlenül kínálnak a nagy gyártók is komplett rendszereket, amik már sokszor sok helyen kipróbáltak. Ezekre a garancia sem 1-2 év..

Napkollektor elsősorban a HMV nek javasolt, amit esetleg fűtésrásegítésre is lehet használni. Arra viszont 4 főnek elég 4-6 m2 300-400 l pufferrel.

2012. nov. 17. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!