Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munka törvénykönyvével kapcsol...

Munka törvénykönyvével kapcsolatban (szabadság) szeretnék segítséget kérni. Mit tehet meg a munkaadó ebben az esetben? Bővebben:

Figyelt kérdés
Köztisztviselő vagyok, július 1.-ével a munkahelyemen a dolgozók egyik felét átveszi a Kormányhivatal, de marad a tevékenységünk ugyanaz, még az épület is, ahol dolgozunk. Viszont azt hallottam, hogy aki nem vette ki június 30-ig a 15 nap szabit (évente 30 nap jár), annak kifizetik és a másik 15 napot felhasználhatja a következő félévben. Na most sokan vagyunk úgy, hogy tartogattuk a szabit a nyaralásra, mert év elején még azt mondták, úgy tervezzük, hogy július-augusztusban lesz közigazgatási szünet és mindenki oda tervezzen legalább 3 hetet, mert kötelező lesz kivenni akkor mindenkinek azt a 3 hetet. Erre most összesen egész félévre 15 nap marad, tehát nem vehetünk majd ki 3 hetet, mert akkor szeptembertől mit csinálunk, ha valami miatt szabadság kell? A kérdésem, hogy ezt tényleg megteheti a munkáltató? Úgy tudom, hogy a szabadságot nem lehet pénzzel kiváltani, csak ha felmondás van, de itt ilyenről nincs szó, csak más intézményhez fogunk tartozni. Köszönöm előre is a válaszokat!

2012. jún. 20. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:
kormánytisztviselő vagy most és az is leszel a jövőben is ugye??
2012. jún. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ja, bocs


pontosabban most köztisztviselő vagy

és kormánytisztviselő leszel

ugye

2012. jún. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha más lesz a munkaadód,tehát máshonnan kapod a fizetésed ( Kormányhivatal)akkor ez így szabályos,sőt még örülhetsz hogy kifizetik a ki nem vett szabadságokat,mert július 1.-től ez is változni fog.
2012. jún. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem vásárolhatja meg a szabadságodat senki, kizárólag ha év végéig sem veszed ki. Ilyen alapon akkor nem is szabadság járna csak némi készpénz évente. :)
2012. jún. 21. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én tulajdonképp már most is kormánytisztviselő vagyok 2 éve, előtte voltam köztisztviselő, bocs. Lehet, hogy nem ugyanonnan kapom a fizetésemet majd, de nem mondanak fel és nem köt velem a Kormányhivatal újabb munkaszerződést, tehát akkor szerintem ez nem szabályos. Arról nem beszélve, hogy év elején még nem tudtuk, ki hová fog tartozni, mivel ketté lesz szedve az intézményünk és mindenkinek mondták, hogy úgy tervezzük meg az éves szabadságolásokat, hogy július-augusztusra kell 3 hét. Ezért érzem igazságtalannak. Oké, örülök, ha kifizetik, de nekem ebben az esetben a szabadságra nagyobb szükségem lenne.
2012. jún. 21. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!