Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha vki kárt okoz nekem én meg...

Ha vki kárt okoz nekem én meg mozgásképtelenné teszem amíg odaér a rendőrség, akkor rosszul járhatok személyi szabadság korlátozása miatt?

Figyelt kérdés
Illetve milyen módszerek engedélyezettek az illető ott tartására?

#uilzul
2012. jún. 23. 16:04
 1/10 A kérdező kommentje:
Teszem azt, éppen van nálam egy fémszerszám és 8 napon túl gyógyuló sérülést kell okoznom neki mert nem vagyok egy bodybuilder és máshogy nem tudnám ott tartani?
2012. jún. 23. 16:06
 2/10 anonim ***** válasza:

kárt okoz?


az kevés arra, ha leverd egy vasrúddal

2012. jún. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát szerintem tanulmányozd az új módosításokat az önvédelmi törvényben, hátha van ezzel kapcsolatban is valami.

Itt egy rövidített változat a lényeggel: [link]

2012. jún. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

még nincs új szabály

jogos védelemre

2012. jún. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Frakk:

pl ott vagy a kocsid közelébe, arra jár egy vadbarom és téglával betöri a szélvédődet. Földre tepered? Nem igazán fog menni hacsak nem vagy dzsúdóbajnok vagy nem részesültél vmi spéci képzésben. Ha megpróbálod megállítani még te leszel összeverve. Na ilyenkor mit csinálsz? Ott állsz amíg a szemét röhögve elsétálsz? De most komolyan kérdezem, te mit tennél?

2012. jún. 23. 16:25
 6/10 A kérdező kommentje:
*amíg a szemét röhögve elsétál
2012. jún. 23. 16:26
 7/10 anonim ***** válasza:

Esetleg akkor tarthatod vissza, ha arra utaló cselekményt követ el, mint pl cserben hagyás.

De ha már a kocsiban ül, esetleg üldözni tudod. De akkor is esetleg, csak lefognod lehet szerintem.

Szóval csak akkor ütheted le, ha a testi épséged forog kockán, azaz önvédelem esetén.

2012. jún. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem tehetsz semmit, csak feljelentést.
2012. jún. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

attól függ. ha nem akar bántani, viszont te 8 napon túl gyógyulót okozol neki, könnyen rádhúzhatnak egy önbíráskodást, ami súlyos következményekkel jár.


másrészt meg, ha annyira nem vagy képzett, hogy testi kényszerrel kezeld a szitut, akkor ne alkalmazd. meg fogod szívni. vagy a fenti eset lesz, vagy kikapsz a másiktól.


ha nem okozol sérülést a másiknak, a rendőrök nem mószerolnak be. Én fogtam rablót, letepertem, ráültem, és megvártuk a rendőrbácsikat. Azt csinálhattam volna a gyerekkel, amit akarok, kicsi is volt, meg gyenge is, ráadásul nemkicsi küzdősport múltam is van, de egy haja szála se görbült. Erre figyelni kell. Ha nem vagy rá képes, ne csináld.

2012. jún. 28. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha tettenéred károkozás közben, a rendőrség megérkezéséig korlátozhatnád a szabadságában. (Polgári letartóztatás) Egy tanú jó szolgálatot tehet.
2012. szept. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!