Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit csinálhatok ezzel a dilissel?

Mit csinálhatok ezzel a dilissel?

Figyelt kérdés

Előzmények:


"Az a helyzet, hogy a neten eladtam egy cipőt(nem vaterás, csak egy "sima" apróhirdetéses oldalon). 2800Ft-ért árultam, írt egy nő, hogy ő megvenné, de csak akkor ha a postaköltséget(700Ft) én fizetem, belegyeztem. Természetesen fennállt a személyes átvétel lehetősége is, de ő a postai választotta. A pénzt elküldte, én amint kézhez kaptam a pénzt,(a megbeszéltek szerint) másnap elküldtem a cipőt. A nő megkapta, és most meg reklamál, hogy nem jó, mert 1 cm-vel kisebb a hossza, mint ami neki kellene, és hogy rossz méretet adtam meg neki, holott én pontosan mértem. Azt írta, hogy ha nem küldöm vissza a pénzt, akkor "megteszi a kellő lépéseket".

Most komolyan egy 2100 Ft-os cipőn és egy állítólagos 1 cm-en akar vitatkozni? Én fizettem a postaköltséget, ő meg volt olyan zsugori, hogy az előre megbeszélt csekkes feladás helyett sima levélként küldte el a pénzt. Persze de ha elveszett volna menet közbe, akkor meg megint baj lett volna, nem véletlenül írtam neki a biztonságos csekkes feladást.

És ezek után meg még neki áll feljebb? Most ezt komolyan megcsinálhatja, hogy bíróságra viszi az ügyet, hogy melyikünk mér helyesebben?!"


Tegnap megírta ez a dilis gonosz boszorka, hogy ahol csak lehet lejárat és jelzi, hogy tiltsanak ki a hirdetési oldalakról. Mire fel? Nem vertem át, megkapta a cipőt, teljesen hibátlan állapotban, arról én nem tehetek, hogy állítólag nem jó a lábára.

A legújabb húzása, hogy feltett egy hamis "ingyen elvihetős" hirdetést a nevemben a telefonszámommal és teljesen lakcímemmel, hogy zaklassanak az érdeklődők. Hogyan állítsam le? Nem normális ez az öreglány!


2012. jún. 27. 18:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Küldj neki egy csőbombát. Garantáltan le fog álni :D
2012. jún. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
Miért nem kéred meg, hogy küldje vissza a cipőt? Majd eladod másnak, nincs értelme ezzel a nővel foglalkozni. Mondd meg neki, hogy ha ugyanolyan állapotban visszaküldi, mint ahogy feladtad, akkor visszautalod neki a 2100-at.
2012. jún. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan nem tehet semmit.

A netes vásárlásnál nincs próba, így benne van a pakliban, hogy hiába van beleírva X méret, mégsem lesz jó. (Jártam már így ruhával, és bele is kalkuláltam az árba a lehetőséget.)


Nincs visszavásárlási garancia, elvégre azt kapta, amit kifizetett.

Annyit tehet, hogy megpróbálja eladni másnak, ha te nem akarod visszavenni, nem kötelezhet rá.

Gondolom, nem áruházat képviselsz, hanem magánemberként adtad el.


A hirdetési oldalak üzemeltetőinek pedig jelezd TE, hogy mi történt, és kérd, hogy a nevedben feladott hirdetést vegyék le, az illetőt moderálják, neki pedig küldj egy ügyes hamisítást, hogy "XY Rendőrkapitányság, Blabla főhadnagy, jegyzőkönyv arról, hogy feljelentetted zaklatásért, cím, név, stb. alapján az elkövető elfogása folyamatban van."

Valószínűleg amilyen hü.lye, be is veszi, és leszáll rólad.

2012. jún. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok.

Az természetesen eszedbe ne jusson, hogy visszaküldöd a pénzét, soha nem látnád viszont a cipődet. :)

Ha akarja, és neki nem kell, küldje ő vissza, te meg vagy kifizeted, vagy nem. ;)

De ne küldj neki előre semmit!

2012. jún. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Pont ez az! Ezek után meg főleg nem egyezkedek vele, mert:

1. A cipő ügyben nem én voltam hibás, mivel én azt küldtem amit kért.

2. Kapásból buknék egy 1000Ft-ot(a postaköltség+pénz újra küldés), ami így olyan mintha kidobtam volna az ablakon a pénzt, holott keresni szerettem volna.

3.Kics*szett velem ezzel a kamu oldallal.

2012. jún. 27. 19:26
 6/11 anonim ***** válasza:
De neked nem kell fizetni a postaköltséget, azt ő fizeti. Feladja a cipőt, te megkapod, ha rendben van az állapota, akkor átutalod neki a 2100-at. Nem buksz rajta semmit, csak nem jött össze az eladás, de majd eladod másnak. Hidd el nem éri meg ilyen pszichopatákkal packázni, vannak őrültek, akik képesek napi szinten azzal foglalkozni, hogy egy vadidegen embert tönkretegyenek idegileg a baromságaikkal.
2012. jún. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

De elbuknám, mert már így is én fizettem a postaköltséget(amikor elküldtem neki a cipőt) és az igazságérzetem se engedi, hogy egy őrült nő hülyesége miatt szívjak.

Ez a napi szintes baromságokba lehet valami, mert nyugdíjas és nem teljesen komplett. Megnéztem a hirdetéseit, és olyan ócska dolgokat árul sok pénzért, hogy az valami hihetetlen...

2012. jún. 27. 19:42
 8/11 anonim ***** válasza:
Adj fel szexhirdetést a nevében.
2012. jún. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadsz el. Adja el a cipőt, ha neki nem jó.
2012. jún. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Akit fel lehet jelenteni, az most már ő lesz, mivel a te adataiddal ad fel hamis hirdetést.

Ezt közöld vele.Mondd meg neki, hogy juttassa vissza neked a cipőt, te pedig visszafizeted az árát, aztán felejtsen el.

2012. jún. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!