Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyisvagyunk most? Ha valaki...

Hogyisvagyunk most? Ha valaki bejön a birtokomra az engedélyem nélkül akkor mit csinálhatok vele?

Figyelt kérdés
...mert akkor veszem elő a sörétest:)
2012. ápr. 30. 08:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azt bizonyítanod kell, hogy jogos önvédelemből tetted. Ha van "sörétesed", bizonyára van engedélyed is, de nem embervadászatra.
2012. ápr. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%

" Ha van "sörétesed", bizonyára van engedélyed is, de nem embervadászatra."


A saját főggyin arra vadászik amire akar. Senkinek semmi köze hozzája.

2012. ápr. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bármit ami nem alkalmas emberi élet kioltására...
2012. ápr. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

[link]

Én ezt találtam...

2012. ápr. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Gyümi lopást sajnos "el kell tűrni",az új Btk. tervezet alapján.Tehát ha a tag,három mázsa őszibarackal a hátán settenkedik kifelé a telkedről,nem lőhetsz rá,és egyáltalán semmit sem tehetsz vele.Max.hívhatod a rendőrséget.Jó mi?
2012. ápr. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Verd meg.
2012. ápr. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
a sörétes csak poén volt, csak béjzbólütőm van...:/ nameg a jóőreg vipera:D úgyértem kígyó. (csak nem merem megfogni mert megcsíp) :D na a vicet félretéve komolyan azt várja el tőlem a társadalom hogy kis túlzással segítsek a rablónak kicipelni a tv-met a kocsimhoz, és odaadjam neki a slusszkulcsot? nekem ez jön le ebből az országból... egy rossz vicc! bezzeg amerikában, ha átléped a kerítést vagy a vonalát is elég, máris a sírban fekszel. ez kéne ideis, aki nem jár lopni, támogatná az ötletet!
2012. máj. 1. 00:30
 8/11 anonim ***** válasza:

"bezzeg amerikában, ha átléped a kerítést vagy a vonalát is elég, máris a sírban fekszel"


Tetszik ez az "amcsi filmekből jólinformált" vélemény, de köszönő viszonyban sincs a valósággal. Az USA 50! államból áll. Ezek sokszor igen különbözőképp mérlegelik a jogi eseteket. Van, ahol valóban nagyobb hangsúlyt kap a magántulajdon védelme, de azért a helyzet ott sem ilyen durva.


a magyar jogrendszer szerint az élethez/testi épséghez fűződő jogok erősebbek a magántulajdon sérthetetlenségéhez fűződőkénél.


Ha valakit rajtakapsz, hogy a házadból/birtokodról lop, egyszerűen felszólítod a cselekmény abbahagyására, és a távozásra (természetesen ezt én sem irodalmi stílusban tenném :D). Ez után 2 lehetőség van:


1. A "jóember" odébb áll, Te pedig megpróbálsz minél több hasznos infóval szolgálni a rendőröknek.


2. A "jóember" nekedmegy (ez a valószínűtlenebb). Ekkor önvédelemből alkalmazhatsz vele szemben fizikai erőszakot. (A jogos önvédelemre <és annak mértékére> most külön nem térnék ki.

2012. máj. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát őszintén, én mit csinálnék?


1. Felszólítanám hogy azonnal hagyja abba ezt a dolgot. (persze ha már látom felkészülten fogok kimenni, gázspray+ak47-es bajonett)


2. Ha eldob mindent és elfut akkor oké. Viszont ha nekem jön akkor lefújnám spray-vel, ekkor már szinte biztos hogy elmenekül.


3. De ha ez sem jönne be és továbbra is rám akarna támadni, akkor használnám a kést (normál helyzetben valószínűleg nem használnám a kést, de a gázspray-el kombinálva egész jó hatás érhető el), és 100% hogy a kert hátuljába eltemetném és kussolnék mint szar a fűben. (itt csak akkor lenne gond ha a betörőnek lőfegyvere lenne)


Ha úgy érzem hogy Én vagy a családom/szeretteim közvetlen életveszélyben vannak akkor ez nem kérdés. Ő vagy Én/Mi.


Cseszek a törvényekre, ha rámtámad és nem hagyja abba akkor megölöm. Ennyi az egész.

2012. máj. 2. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A családod imád majd beszélőre járni.


Szánalmas netninja...

2012. máj. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!