Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az emberi élet miért ér...

Az emberi élet miért ér többet mint egy állaté?

Figyelt kérdés

Nem értem. Ha egy embert tartannának fogva, kínoznának meg, úgy börtönbe vágnák az illetőt, hogy pislogni se lenne ideje...

De amikor valaki éveken át kínoz egy kutyát, vagy éheztet, vagy veri lapáttal, az kap egy sima pénzbírságot...

Hihetetlen számomra, hogy ennyire nagy a különbség ember, és állat(akinek szintén vannak érzései, szintén érzi a fájdalmat, szintén szenved) között...



2012. júl. 1. 20:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
41%
Csaptál már le szúnyogot?
2012. júl. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
29%
Csatlakozom az első válaszadóhoz. Mit kell ezen úgy meglepődni? Most komolyan kérdezed, hogy többet ér-e egy ember élete? Ha igen, akkor felvilágosítalak, hogy igen, többet ér!
2012. júl. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
22%

Az egyenjogúság nevében szerintem mától büntetlenül öljünk le süldő emberkölyköket, süssük és együk meg!


Vigasztaljon, hogy mostanában több vicckategóriás büntetést kiosztottak emberölésért, fejlett országokban a libatömésért többet osztogatnak, mint nálunk a rablógyilkosságért.

2012. júl. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
38%

Különben ez egy nagyon jó kérdés.

Én azt gondolom, hogy folymatos szigorodás lesz ezen a terüeten a fejlett világban.


Ahogy fejlődik a társadalom, egyre inkább a szándékot vizsgálja, kevésbé a következményt.

Szerintem száz év múlva Euróbában egy szándékos állatölést súlyosabban fognak elítélni, mint egy véletlen emberölést.

Ahogyan belül magunkban is így ítélünk már ma.

2012. júl. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%

Egyelőre nagyon primitív szinten áll az emberiség. Amikor a fehér ember megtalálta Afrikát és Amerikát, akkor azt hitték, hogy az őslakosok állatok és úgy is kezelték őket. Viszonylag hosszú időnek kellett eltelnie, hogy rájöjjenek, hogy ők is emberek, persze ebben segített, hogy képesek megtanulni beszélni. Sajnos az állatok nem tudnak megtanulni emberi nyelven kommunikálni, ezért kevesen értik őket. Én sem értem, hogy miért hiszi az emberi faj, hogy joga van kisajátítani a világot A legtöbb ember szvsz a természetfilmek miatt azt hiszi, hogy tele van a Föld olyan területekkel, ahol állatok élnek szabadon, de a valóság az, hogy ilyen területek már csak egy hangyányi részén vannak a Földnek és ott folyamatosan filmeket forgatnak és azok is emberi felügyelet alatt állnak és pl indiai nemzeti parkokban szívesen lövik le a kihalás veszélyben lévő tigriseket a környéken élők és eladják Kínának. Amúgy meg emlős állatok többnyire már csak ételként, háziállatként, esetleg állatkertekben vagy nemzeti parkokban élhetnek. Rohadt ritka, hogy egy nem védett hely nyüzsög az állatvilágtól (bár én rovar-fajgyűlölő vagyok, azokat nem számítom az állatvilághoz, -tudom, hogy azokkal sajnos tele van minden-, de normális esetben nem csak madarak és rovarok lennének mindenhol, hanem emlős állatok is)


De szerencsére sok állatvédő van (volt olyan radikális állatvédő, aki vállalta a börtönt is és halálra éheztette magát az állatok jogaiért, sajnos nem sikerült semmit elérnie, de az állatvédők megemlékeznek róla minden évben), meg sok átlagember szereti annyira az állatokat, hogy családtagként kezeli őket.


Szerintem a médiának kéne erre jobban odafigyelnie, emlékszem, hogy volt egy eset, amikor brutális kegyetlenséggel megkínoztak egy kutyát, és leadták a fókuszban vagy nemtomhol és utána tömegesen akarták meglincselni az elkövetőket, el is kellett költözniük, mert folyamatos fenyegetéseket kaptak. Szóval ilyesmire lenne szükség. Mondjuk nekem még attól is megszakad a szívem, ha egy nagyt

2012. júl. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
74%
ha egy kutya egy nm-es ketrecben éli le az életét, pedig az nem is számít még állatkínzásnak sem, ha kap enni.
2012. júl. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem eredetileg azért volt bocsánatos bűn állatot ölni, mert azt esszük. De ha az értelmetlen állatkínzást érted alatta, akkor egyetértek, csak egyelőre még nem alakult ki ennek a jogi háttere, nagyon fiatal maga a kezdeményezés is. (Legalábbis nálunk.)

Kb. olyan, mint néhány arab államban megkérdezni, miért ér többet egy férfi, mint egy nő. Ez egy amolyan szokásjog-szerűség nálunk. :(

2012. júl. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%

Az első két válaszadónak igaza van - többnyire - de valahogy mégis fáj, amit írnak. Én személy szerint szigorítanám / súlyosbítanám az állatokkal szembeni erőszak büntetését.


Az adott társadalom szabja meg, hogy mi érték, és mi nem. Nálunk az állatélet nem igazán. Szomorú de ez van.

2012. júl. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%

az utolsóval érek egyet. ma még mindig nem büntetik elég szigorúan az állatkínzást, szerintem a legtöbb eset - ha nem kap nyilvánosságot - el van intézve pénzbírsággal vagy felfüggesztettel.


egyébként a biológiai rendszertan szerint az ember is az állatok országába tartozik - és találkoztam már olyan emberrel, akiknél szerintem a kutyám intelligensebb...


egyébként teljesen különböző, hogy mi alapján ítéljük meg az intelligenciát. a delfinek majdnem olyan intelligensek, mint az emberek, a kutyák meg pl. az embereket a bőr vajsav-koncentrációja alapján különböztetik meg, ennek 0,002-es eltérését is érzik és eltárolják az agyukban.


halott érv, hogy az állatok nem tudnak megtanulni beszélni - mi sem tudunk velük kommunikálni. sőt, egy idomított állat megérte a különböző parancs- és vezényszavakat, mi erre nem igazán vagyunk képesek.

2012. júl. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért van különbség egy szúnyog agyoncsapása és egy kutya kínzása között.
2012. júl. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!