Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire számíthat az aki ellen...

Mire számíthat az aki ellen csoportos rablás miatt inditanak eljárást? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Egyik barátom két ismerősével elment a lakására kipakolni a cuccait mert elakart költözni onnan. Nos a lakótársa fejlentette őket csoportos rablás címszó alatt. Azóta a két ismerőse előzetesben ül, a barátomnak pedig elvitték pár cuccát (gondolom amiket elakartak vinni) ő nincs letartoztatva szabadlábon védekezhet. Közös tulajdonban van a lakás a lakótársával. Nem értem ezt a magyar jogrendszert....
2009. júl. 9. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

pedig a saját cuccait joga van elvinni

akkor van gáz, ha nem csak a saját cuccait akarta elvinni

de hogy ez mitől lenne rablás?

mit mond az ügyész?

2009. júl. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen én is ezen akadtam fel...

Szerintem el se kellett volna kezdődnie ennek az ügynek ilyen állapotok mellett.

Már persze a feljelentő mondhatja, hogy ez meg ez az ő cucca, és abból származhat baj.

Az ügyész véleményét nem ismerem, de lehet már véget is ért az ügy. Kb. egy hete történt az esett...

2009. júl. 9. 23:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Ebből nem lesz semmi, először is nem rablás maximum lopás, másodszor az se mert ha közös tulajdonú a lakás neki ugyanúgy joga van hozzá, hogy bemenjen, és elviheti a cuccait is, ha pedig a sajátja nem lophatja el-nyilvánvaló:)

Maximum magánlaksértés a másik két ember miatt, de az se nagyon, ilyen üggyel nem fognak foglalkozni-remélhetőleg.

2009. júl. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Maximum magánlaksértés a másik két ember miatt, de az se nagyon, ilyen üggyel nem fognak foglalkozni-remélhetőleg."


Ennél komolyabbnak látszik az ügy, mert ne feledd, hogy 2 embert előzetesbe vágtak.


Szerintem fontos részleteket nem tudunk az ügyről. A rablást egyébként úgy is meg lehet valósítani, hogy pl. valami olyat is magukkal visznek, ami a másiké, és amikor az el akarja venni tőlük, akkor erővel visszatartják. tehát az lehet a helyzet (persze csak spekulálok), hogy valamire, amit elvittek, a másik tag azt mondta, hogy az övé, és hiába próbálta visszavenni, a "költöztetők" erőszakkal maguknál tartották a kérdéses cuccot. Ekkor erre elvileg rá lehet húzni a rablásrt, mondjuk így is elég valószínűtlen történet.

2009. júl. 10. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Valóban, nekem is valószinűtlennek hat így az egész. :S

Majd még megérdeklödöm a részleteket.

2009. júl. 10. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!