Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lesz csoportos létszámleépí...

Mi lesz csoportos létszámleépítés esetén az új babát váró kismamával?

Figyelt kérdés

Jelenleg gyeden vagyok jövő tavaszig(március) kisbabámmal. Szeretnénk még egy babát, most kezdődik a kettes számú babaprojekt az életünkben. A cégem viszont csoportos-létszámleépítéssel megszünteti a csoportot, amelyben már évek óta dolgozom. Még nem kaptam értesítést, de a kollégák már tudják, hogy tavaszra várható az utolsó munkanapjuk, mert még be kell fejjezék a megrendeléseket.

Mire számíthatok, mint gyed-es, gyes-es kismamaaki újra pocakos terhes? Véd a védettség a terhesség és a második babával itthon tötött évek alatt? Ha terhes leszek és táppénzre megyek,akkor az megoldás lenne arra, hogy ne szűnjön meg az élő munkaviszonyom és így kapjak rendesen, a minimálbér kétszerese után gyedet és tégyást ketteske után is? Vagy már süthetem és hiába a 20 éves munkám semmi nem jár nekem a második baba után rendesen, a minimálbér kétszerese után, mert a multicégemtől kirúgnak?

Mit csináljak most?

Nyugalomban szeretném a második babánkat is gondozni az első éveiben, nem pedig 4 hónaposan bölcsibe irtani ( már, ha felveszik őt és engem meg egy másik céghez, mint egy csecsemő és egy 2,5 éves anyukáját),ezért is dolgoztam le ennyi sok évet előtte. Mit tegyek, hogy ez ne kerüljön veszélybe?


2009. nov. 29. 11:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
26%
en ,szemely szerint kirugnalak.a penzer szokas megdolgozni.munkatarsaidat is lefogjak epiteni,akik dolgoznak.szerinted teged?
2009. nov. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Én meg téged rúgnálak ki a 60%-os értékelhető válaszokat adási statisztikáddal, mivel ez, még, ha csak az iskolai vizsgák szintjét is nézzük, még a kettest sem éri el, egyes, nulla.

Gondolom,a nulla és az egyes szintjén vagy munkajogból is.

2009. nov. 29. 12:16
 3/24 anonim ***** válasza:
78%

Ha csoportos létszámleépítés van,akkor téged is el fognak küldeni ahogy mindenkit..Vannak helyzetek amikor ebben az esetben el lehet küldeni a táppénzen lévőket,és a kismamákat is..(csőd esetén,meg ebben az esetben is)

Nem tudom,hogy terhes vagy már a másodikkal,de ha ennyire bizonytalan a helyzet,én várnék vele..Abban igazad van,hogy két kicsi gyerekkel nagyon valószínű,hogy nem fogsz munkát találni...(A munkavállalók nem szívesen vesznek fel kisgyerekes anyukákat,mert nem lehet rájuk támaszkodni a munkában mindig..A gyerek rendszeresen beteg,és ez állandó táppénzt jelentene)..

2009. nov. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

És mikor küldhetnek el? Akár holnap+30nap múlva is? És akkor megszűnik a gyedem is, mert munkaviszony nélkül azzal leszek egyenértékű a folyamatos munkám ellenére, mint aki soha életében nem dogozott vagy csak pár hetet volt hajlandó munkával tölteni 38.5 év alatt?

Nagyon nem tudok sajnos várni..illetve azt sem tudom, hogy mire várjak....nemsokára 40 leszek...ledolgoztam 2 évtizedet, hogy meglegyenek az éveim és legyen pénzem becsülettel...feketén dolgozva több pénzem lett volna..most meg a munkám az ország számára nulla...és ráadásul még mutogat a politika is rám, hogy na, ez is olyan, mint a többi nő, nem akar kisgyerek mellett dolgozni, ezért majd kényszerítjük, hogy csak 2 évet lehessen otthon...csak, hát hol dolgozzon egy kisgyerekes anya, aki megbízhatatlan? kutyának se kell a magyar anya az országnak meg a magyar gyerek...

2009. nov. 29. 12:34
 5/24 anonim ***** válasza:
0%

az első válaszoló ha kicsit erősen is, de jól írta. Most is GYED-en vagy de már szülni akarsz újra? Nem vagy kicsikét elszállva? Esetleg cigány vagy e?


tudod elég aljas dolog egy melóhelyről úgy kihúzni magad, hogy megállás nélkül teherbe esel. Az értékelések pedig nem jelentenek semmit, hogy hány százalékosak, a válaszodból lerí, hogy nem vagy épp okos fajta.

2009. nov. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
A 73%oddal ippenhogy elérted a kettest! Brávó! Gondolom, az életben is így teljesítesz.
2009. nov. 29. 12:37
 7/24 anonim ***** válasza:
37%

Kérdezőnek: Ha olyan jó vagy munkajogból, miért írod ki a kérdést?

Utolsónak: Noooooooooooormális???

2009. nov. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Azért írtam ki a kérdést, mert joghoz értő emberek is járnak errefele jóindulatú válaszokkal,nemcsak unatkozó beszólogatóak. :)
2009. nov. 29. 12:39
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

Én normális vagyok köszi, a kérdező kevésbé.


Kérdező: lehet, hogy az oldali értékelésem 73%, viszont én csak másfél éve dolgozom (a te 20évedhez képest), de már most többet keresek mint te (a minimálbér 2x-esét keresed mint írod)


de azért érezd úgy, hogy jobb meg okosabb vagy mert neked magasabb a statisztikád;)

2009. nov. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%
Én 75%-os értékelésű vagyok, ezért nem is írok semmit.
2009. nov. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!