Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törvényesen jártak-e el velem...

Törvényesen jártak-e el velem szemben az élelmiszerboltban, hogy átkutatták távozáskor a táskámat, csak azért, mert nem vásároltam semmit?

Figyelt kérdés
Természetesen nem loptam és nem is viselkedtem "gyanúsan" és a külsőm sem ad okot a gyanúra. Egy pillanat volt csak, hogy beszaladtam, megnéztem, hogy van-e amit keresek, s mikor láttam, hogy nincs, jöttem is ki. Egyetlen termékhez még csak hozzá sem értem. Nem is a bizt. őr, hanem a pénztáros kutatta át a táskám. Már régóta járok a boltba és többször láttam már, hogy valaki táskáját átkutatják, de nem foglalkoztam vele, mert azt gondoltam, hogy biztos okuk volt rá. De lehet az ok, hogy nem vásároltam? Talán kötelező, akkor is ha nincs az általam keresett termék? Lehet egyáltalán ezért panaszt tenni valahol?
2012. júl. 6. 13:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, nem nyúlhatnak a táskába. Felszólíthatnak, hogy mutasd meg, mi van benne, esetleg rendőrt hívhatnak. Kb. ennyit tehetnek.

Legközelebb, mond, hogy hívjanak rendőrt. Ő átnézheti, ha akarja, de utána a panaszkönyvet is kéred.

2012. júl. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Igen, lehet panaszt tenni. Tűrd végig mosolyogva, hogy átkutatják a táskádat, majd mondd, hogy "Éééés most pedig kérem a panaszkönyvet." Attól általában összesz@rják magukat. Lehet hogy megpróbálják elsunnyogni valamivel, hogy nem lehetne-e másképp megoldani. De te ragaszkodj a panaszkönyvhöz, és írd bele, mi történt.


Bővebben:


[link]

2012. júl. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen törvényesen, hiszen feltételezem erős fogalomzavarban vagy. Mivel azt írod többször láttál már ilyet, ami ugye kizárt, valószínűsítem, hogy a te táskád sem kutatták át csak megkértek nyisd ki és belenéztek.
2012. júl. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha tényleg csak udvariasan megkértek, az nem gáz, akkor mutasd meg nyugodtan. Ez a dolguk. De ha az van, amit írtál, akkor áll, amit leírtam. Első voltam.
2012. júl. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Igazából nem, de mivel nem ért téged jogilag semmilyen sérelem, ezért nem kéne ám felkapnod a vizet. Panaszkönyve hiába írsz, ilyen jellegű "törvénytelenségért" nem fognak senkit sem megbüntetni. Te igazából a kákán is csomót keresel. Amúgy ha biztonsági őr lett volna, akkor jogszerűen átkutathatja a táskát, hogy most ez hogy történik az majdnem, hogy lényegtelen, csak azt nem szabad tennie, hogy elveszi tőled a táskát. De ha te önként odaadod neki, akkor nincs jogsértés.
2012. júl. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mivel a táska átkutatását törvény tiltja, ugyanakkor a kérdező állítja, hogy többször látott már ilyet (ennek ellenére még senki sem tett feljeletést) és a mai napig ezt rendszeren csinálják a vásárlókkal. Innentől számomra az sem túl hihető, hogy az ő táskáját átkutatták volna...
2012. júl. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%
Nem értem a problémádat, az életedből ~15 perc bánta semmi más, szóval mi a gond? Az a dolga, lehet hogy a főnöke utasította rá, és ő is utálja, de akkor sem történt olyan komoly fennakadás ez miatt az életedben nem? Még ha törvénybe ütköző is lett volna, nem loptál, nem büntettek meg, miért akarsz ebből több hónapos bírósági ügyet csinálni?
2012. júl. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

" miért akarsz ebből több hónapos bírósági ügyet csinálni?"


Mert ráér. Más előnye ugyanis nem fog származni az ügyből, mivel károkozás nem történt így kártérítést nem követelhet és elmarasztalni sem fognak senkit.

2012. júl. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Antimod ***** válasza:

"Nem értem a problémádat, az életedből ~15 perc bánta semmi más, szóval mi a gond?"


Az a gondja szerintem, hogy potenciális tolvajként tekintettek rá, anélkül, hogy bármi gyanúsat csinált volna. Tegye fel a kezét, aki nem ment még be boltba 1-2 dologért, aztán mivel az nem volt, nem furakodott ki a pénztárnál üres kézzel.


Egyszer engem folyamatosan követett egy vagyonőr (nem biztonsági!), iszonyúan idegesített, próbálta nem feltűnően csinálni, de láttam, hogy követ. Ezek rendkívül zavaró dolgok, pedig ő csak a munkáját végzi. Ugye az meg derogál, ha te valamiért gyanús vagy.


Amúgy az igazi tolvajok nem hiszem, hogy üres kézzel mennek ki a boltból, vesznek cigit vagy fogkrémet, vagy valami mást, amiből még 4-5 db-ot ellopnak.

2012. júl. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Boltokban vagyonőr dolgozik, aki egyáltalán nem jogosult igazoltatni/ruházatot átvizsgálni csupán felszólíthat erre. Mivel ezt megengedted így nem lesz ügy ebből.

Fegyveres biztonsági őr igazoltathat tettenérés vagy alapos gyanú esetén, akár vissza is tarthat, de nem boltokban dolgoznak.

Pénztáros pedig semmit se tehet.

2012. júl. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!