Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fél éve, hogy folyamatosan...

Fél éve, hogy folyamatosan munkát keresek. Most lett egy lehetőség, de a munkaadó nem akar törvényesen bejelenteni. Belemenjek? Milyen veszélyekkel járhat ez nekem?

Figyelt kérdés

Azt szeretnék, hogy egy EVA-s cégen keresztül adjak nekik számlát, persze ez nem az én nevemben lenne, mivel én nem vagyok számlaképes, EVA-s meg csak két év vállalkozói után lehetnék, de ez az adózási forma idén úgyis megszűnik, tehát valószínüleg nem is hosszútávra tartanak rám igényt (nyilván a 27% visszatéríthető áfa miatt akarják ezt a megoldást) Mondam, hogy nekem a járulékokat továbbra is fizetnem kell, persze ők (mert milyen rendesek ugye) belekalkulálják ezt a kiszámlázott összegbe. Én meg persze továbbra is hivatalosan munkanélküli lennék. Ez milyen veszélyekkel járhat nekem. Mennyivel büntethetnek, ha ez kiderül?


Belemenjek? Ha tudnék válogatni a munkák között (hozzáteszem diplomás vagyok) nem is gondolkodnék rajta és egy nagy bemutatással elhajtanám őket, de így sajnos én is rákényszerülök erre a törvényszegésre. Hogyan és mennyivel büntethetnek ha ez kiderül. Egyáltalán mekkora esélye van ennek, hogy ez kiderülhet?


Köszönöm a válaszokat előre is!


2012. jan. 31. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom, de szerintem ne menj bele. Inkább keress akár egy másik városban melót, és ha kell akkor költözz el. Amit elmondtál az nagyon gáz szerintem. Én lehet, hogy fel is nyomnám őket valami munkaügyi bíróságon, ezek sz@rháziak!
2012. jan. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Alapvetően ők bukhatnak ezen, de a NAV nem szokott szívózni ilyen ügyekben (sajnos). Én a helyedben belemennék.
2012. jan. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Arról nincs senkinek se bármi tudomása, hogy én ezen mennyit bukhatok, ha kiderül?
2012. jan. 31. 14:39
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Ha magad után fizeted a járulékokat, akkor gyk. semennyit.
2012. jan. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
és az EVA-s cégnek ez mennyre rizikó?
2012. jan. 31. 14:43
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ne menj bele. Az hogy simán nem jelent be az még oké. De hogy ráadásul még ilyen ökörségbe is bele akar rángatni azzal beveheted a brokit rendesen.
2012. jan. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez bevett gyakorlat sok helyen, beszámlázásnak hívják. A rizikója egyébként kicsi.
2012. jan. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Egyik ismerősömet alkalmi munkán kapták, ha jól emlékszem 150000 büntették!

De mi van ha munkahelyi baleseted lessz?

Valami maradandó?

Én a helyedben elvállalnám ,közbe meg keresnék egy másikat minél előbb,mert ez hosszútávon cumi.

2012. jan. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%
Ennyit a szemét kapitalizmusról!
2012. jan. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az lenne a jó, ha nyugodt szívvel tudnánk ajánlani, hogy menj bele. Bejelentés nélkül több a haszon, ez nyilvánvaló. Viszont - főleg a mostani kormány idején - jellemző dolog, hogy nagyon rászálltak az egyszerű emberekre, alkalmazottakra, és kisvállalkozókra. Bármikor lehet egy ellenőrzés, ahol szemét módon, könyörtelenül kiróják a büntetést. Hogy kinek kellene fizetni, azt sajnos nem tudom. De a ha mondjuk a céget büntetik meg, ők lehet, hogy áthárítják rád (nem kapsz fizetést).

Nehéz kérdés, az biztos.

2012. febr. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!