Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek elgondolkozott...

Szerintetek elgondolkozott egy percig is az az illető, aki megalkotta a most érvényben lévő Büntető törvénykönyvet, hogy ezek a törvények hogyan is fognak működni a VALÓS életben?

Figyelt kérdés
speciel a betörésekre gondolok, ahol a védekezésnek arányosnak kell lennie a támadással, ami ugye azt jelenti, hogy pl. ha valaki betör a házamba, akkor én csak akkor üthetem meg, ha ő is megüt engem (jó oké, hívhatom közben a rendőrséget, de mire ezek kiérnek, addigra a betörő már rég elmenekült, és kártérítést is csak akkor igényelhetek, ha van számla amivel bizonyítani tudom, hogy tényleg az enyém volt az a tárgy és eltűnt [ami ugyebár pénz és ajándékok esetén természetesen nincs]), másik ilyen eset volt amit neten olvastam, hogy egy fiatalembert megtámadott 1 részeg disznó, falhoz szoritotta és folytogatta (a fitalembert), ő meg ellökte magától, a részeg disznó meg elesett, és életveszélyes sérüléseket szerzett, és ezért a szegény fiatalembert csukták le, és a részegtől meg senki se kérdezte meg hogy vajon miért fojtogatta a fiatalembert.... ugyanez van a betöréseknél is, senki se kérdezi meg az illetőt, hogy hajnal 3kor mit keresett a házamban az ÉN értéktárgyaimmal a kezében, csak azt, hogy én miért ütöttem le... NORMÁLIS volt az aki ezt a törvényt így fogalmazta meg???? Ne is csodálkozzunk így, hogy a híradó fele a betörésekről szól.... és ez amit leírtam csak 1 eset volt a sok sok közül... Tehát röviden fogalmazva, betörések esetén ENGEM csuknak le azért, mert meg mertem védeni a családomat, és az értéktárgyaimat....
2012. júl. 7. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. júl. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Az mennyire jó lesz, amikor az új Btk. szellemében a betörők majd először lőnek, és csak utána kérdeznek, mivel abban a pillanatban, hogy behatoltak a házba, már nincs vesztenivalójuk, minden további nélkül megölhetők. Akkor lesz csak szép világ.
2012. júl. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%

Hogy gondolkozott volna hisz agyatlan segg mind!

Persze a jogalkotó máshogy látja a dolgokat mert személyi testőrei 3 méter magas kerítése és a legmodernebb riasztó berendezése van.

Számukra nehéz elképzelni azt hogy egy kis faluban mi folyik sötétedés után.

2012. júl. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 EagleHUN ***** válasza:
75%
Második válaszadónál a pont, az új btk megengedi a védekezést, nincs már arányosság. Apropó érvényben van már? Vagy csak 2013 jan 1 -től?
2012. júl. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2., neked meg azt tudnám javasolni, az értéktárgyaidat éjszakára rakd ki a ház elé, így több rá az esély, hogy nem törnek be hozzád.
2012. júl. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Mindegy hogy életszerű-e vagy sem,mert élesben a lapátért fogsz nyúlni,nem pedig a Btk egy példányáért.

2012. júl. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"másik ilyen eset volt amit neten olvastam,"


Gondolom a kurucinfón. Nem kell elhinni, ott csak hazudoznak és hergelik a népet.

2012. júl. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Valóban vicc az egész, h ilyen megtörténhet.

Nem a lőfegyverhasználat eseteinek kibővítését pártolom, de nehogy már ha bejönnek a portámra es mivel pár évig küzdősportolam és alkalmazom a tanult technikát mielőtt még ő vágná belém a kést akkor én legyek a fő bűnöző, aki meg betört a szegény áldozat.

Remélem a tv. módosítás méghozza gyümölcsét.

2012. júl. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Nem nem gondokodott el egy percig sem.


És szerinted azon elgondolkodott,hogy


-Ha a saját tulajdonú ingatlanomat kiadom albérletbe,és történetesen az albérlő úgy dönt,hogy a továbbiakban semmit nem fizet, NEM TEHETEM KI,csak bíróságilag??Szerinted ezen ki gondolkodott egy másodpercig is? Senki.


Szerinted abba belegondoltak a kedves törvényhozók,hogy


-Hogy egy kiskorú gyereket akár erőszakkal is elvihet a különélő másik szülő a láthatás jogán?Ha szerencsétlen gyerek nem akar menni,mert mondjuk fél az anyjától/apjától akkor is mennie kell?És a gyakorló szülő semmit sem tud tenni?Ezen elgondolkodott valamelyik nagyokos ott fent?Nem.Nincs agyuk,így gondolkodni sem tudnak.

2012. júl. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A jogásztársadalom az ilyen módosításon vitázik, amikor pedig aláírattak 2 millió magyarral jelzálog hitelt és becsapták a fél országot hallgattak.


Nekem nincs hitelem, nem azért mondom.


Ezek a jogászok azért rettegnek, mert a pórnép fegyverkezni fog és félnek.

2012. júl. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!