Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az alábbi bonyolultnak vélt...

Az alábbi bonyolultnak vélt ügyben milyen jogi úton szerezhetnék érvényt keresetveszteségem igényére a rokkant nyugdíj és az elvárható átlagkereset közötti különbözetére?

Figyelt kérdés

Tisztelt válaszoló jogászok ügyvédek. Az ügyemben több hasonlóságokat találtam e fórumon mégis tanácstalan vagyok.

Az ügyem tényállása röviden.2001. 2004. ig a munkaviszonyban álló munkáltatómat okozati összefüggésben

2006. IV. 25. ítéletében részbeni jogos ítélettel nem vagyoni kártérítés megfizetésére kötelezte a munka adót, viszont e ítéletben az igényelt vagyoni káromat keresetveszteségre elutasította a bíróság azzal az indokolással hogy az Mt. 177. § ban foglaltak még nem teljesültek. Közben 2007. jan. 11. egy orvos szakértői felül véleménye megállapította azt hogy 2004.VII.20. tól már III. csop. 67% rokkantnak minősültem, mert az eddig elvégzett OOSZI szakvizsgálatok nem tárták fel és értékeltek számos bizonyított betegségeket indokolással.2007. XI. 06. ezen bizonyítással a 2007. évi ítélet ellen perújítási és állapotromlás címén kérelmet terjesztettem elő a munkaügyi bíróságra azon indokra hivatkozva hogy a korábbi eljárás után kaptam csak meg a 67%- rokkantságomról a bizonyítékot ezért abban a perben nem lehetett elbírálni a vagyoni káraimat, ha elbírálta volna a bíróság rám nézve más kedvezőbb Ítélet született volna.A Bírósági ítéletben ami 2010. IX. 14. kelt az szerepel hogy a perújítási keresetet a bíróság 2008. XII. 8. án elutasította, viszont az állapotrosszabbodás címen igényelt kérelmének helyt adva az orvos szakértői vizsgálat igazolása alapján a munkáltatót X összegű nem vagyoni kár megfizetésére kötelezi. Kérdezem elsősorban a vagyoni káraim megtérítésének az igényét hogyan tudnám végre érvényesíteni ? További kérdéseim.Az Mt 11. § (4) bekezdése úgy rendelkezik abban hogy a bírósági eljárások az elévülést megszakítják és a jogerőre emelkedéstől újból elkezdődik a három év elévülési idő.Kérdezem az én ügyemben mind a két per megszakította e az elévülést ? S a perújítási kérelmem elutasítása az mikortól számít jogerősnek az ítélet jogerőre emelkedésével ? Mert hogy e ítéletből tudtam meg az elutasítást. Vagy az ítéletben szereplő elutasítás időpontjától számítana az elévülés. Bár nem vagyok a jogban járatos, én úgy értelmezem ha egy munkaügyi vitában bírósági eljárás van folyamatban az a jogerős ítélet után újból kezdődik az elévülési idő.Még az is kérdésem mivel mindkét perben nem-vagyoni kártérítést ítélt meg a bíróság, ez esetben csak a nem vagyoni kárra vonatkozik e az elévülés megszakítása? Vagy a kártérítésekre az az a vagyoni kár igényre is? Megköszönöm a megtisztelő válasz, tanácsokat. ( esetleges e-mail címemre is lehet válaszolni remény46@citromail.hu )


2012. júl. 10. 10:31
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Jó kérdés, azóta megoldódott már a helyzet?
2022. jún. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!