Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni a munkáltatóval?

Mit lehet tenni a munkáltatóval?

Figyelt kérdés

Abban az esetben ha még májusban műtöttek és még csak most kaptam meg a betegszabadség összegét és késve adta le a táppénzes papíromat az OEP felé ert nem kifizető hely.

Köszönöm a segítséget.


2009. júl. 13. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
semmit, már megkaptad a kifizetést, vagy is ha most ráuszítasz bárkit is csak te iszod meg a levét, mert a bíroság max egy ejnye bejnyét fog mondani neki de ennyi.
2009. júl. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
53%
Mért tennél bármit is? Abból neked nem lesz több pénzed! Spicli vagy?
2009. júl. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az oep honlapján annyi van ezzel kapcsolatban, hogy a munkáltató köteles a részére átadott papírokat, annak kézhezvételétől számított 3 napon belül továbbítani azt az illetékes oep részére és ezt igazolnia is tudnia kell. A szankcióról (a késedelmes továbbítás miatt) nincs szó, hirtelen nem is tudom, hogy mit tudnál tenni.


Egyébként biztos, hogy késedelmesen adták le? Ugyanis az oepnek mérlegelési, igényelbírálási ideje van. Ez 30 nap, amit indokolt esetben még 15 nappal megtoldhatnak. Ha mondjuk leadtad a papírokat május 25-én, akkor nekik május 28-áig kellett továbbítani, megkapta az oep mondjuk 06.02-án, az oep fizetési határideje 07.02, hosszabbítás esetén pedig 07.17.

Legegyszerűbben úgy tudod kideríteni a dolgokat, hogy kérd meg a munkáltatód, hogy igazolja, hogy mikor adta le az oep-nek, hogy utána tudj nézni, hogy miért késett. Ugyanis ha az oep esett késedelembe, akkor köteles késedelmi díjat is fizetni.

2009. júl. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az orp is gyakran késve fizet. Időben leadott papirokkal (tudom, mert én adtam le) majdnem 2 hónap múlva utalta nem olyan rég az oep a táppénzemet. Szerintem ez a lassú és nem a papirok leadása.
2009. júl. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az OEP általában 3 hónapra fizet. Ha késett volna vele a munkáltatód, akkor még messze nem kaptál volna semmit, még így is 3 hónapon bőven belül vagy.

Amúgy kötekedhetsz, feljelenthetsz, max kirúg. Mert megteheti.

2009. júl. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

sziasztok


Köszönöm a válaszokat

Először is azzal kezdeném hogy NEM vagyok spicli, de amikor az embernek az életéből az a 27000 ft is hiányzik akkor megfordul minden lehetőség.

Akik kedvesen és normálisan segítettek azoknak mégegyszer köszönöm. Tudom hogy késet a munkáltetó mert rá is lett kérdezve hogy elküldte e és ő mondta hogy nem még nem tudta. Az Oep eddig mindíg betertota a 30napot.

Köszönöm mégegyszer :-)

2009. júl. 14. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!