Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én elhagyom a párom, fogom...

Ha én elhagyom a párom, fogom a gyerekem és elköltözöm úgy amíg a párom dolgozik, akkor megkerestethet a rendőrrel akár külföldön is?

Figyelt kérdés
Ha a kezemben van egy olyan okmány amivel hónapokkal ezelőtt engedélyt adott arra hogy pl. átléphessem a határt nélküle a gyerekemmel korlátlan időre.De nem szeretné ha elhagynám és megtesz mindent annak érdekében hogy közelében maradhasson a gyermek.A nevén van a gyermek és az állandó lakcímünket hagyuk ott. Ha eltűnésünk jelenti mondhatom azt hogy nyaralni jöttünk? Persze egy idő után láthatná a gyermekét is mikor már lecsillapodott és rájött hogy nem szeretnék vele együtt élni.

2012. júl. 15. 16:09
 1/6 anonim válasza:
Igen, megkereshet.
2012. júl. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Hanariko válasza:
77%
miért nem közlöd vele a szakítás tényét? agresszív talán és félsz? fordulj a családhoz, családvédelmi szervekhez, rendőrséghez és akkor nem kell suttyomba csinálni, hogy félj.
2012. júl. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
ha külföldre viszed a gyereket, akkor azzal bűncselekményt követsz el - amennyiben nincs korlátozás az általa adott engedélyben, akkor viszont szabadon viheted a gyereket, viszont a láthatást bírósági úton rendezned kell, nem tilthatod el a gyereket tőle
2012. júl. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Elviszed a gyereket külföldre, akkor láthatást kell biztosítanod az Apának. Szóval még az Apa úti költéségét is fizetheted.
2012. júl. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Szemétség arra a papírra hivatkozni! Miért nem mondod meg neki,hogy elakarod hagyni és miért? Ez lenne a tisztességes eljárás vele és a gyerekeddel szemben is.

Ha elviszed külföldre úgy,hogy a Bíróság nem ítélte neked a felügyeleti jogot,nagyon megbüntethetnek. De neked kell biztosítani a láthatást,és az ezzel járó költségeket is.

Ilyenkor szégyellem,hogy én is nő vagyok.

2012. júl. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne szaladjunk úgy előre,hiszen nem tudhatjuk mi van a háttérben.Lehet a kérdező joggal menekül a gyerekével,lehet csak szabadságra vágyik.

Kérdező:


Ha bántalmazott fél vagy,akkor gondolkodás nélkül indulj a gyerekkel együtt.A késöbbiekben persze kérni kell a gyermek elhelyezést a bíróságtól,mert ez az állapot így nem maradhat.A láthatás az egy olyan dolog,hogy vannak esetek amikor a gyámhatóság SEM,és a bíróság SEM ítéli meg a különélő szülőnek.Ez attól függ, mi a bűne.

2012. júl. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!