Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Publikusan közzétett kamerához...

Publikusan közzétett kamerához "csatlakozni" legális? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Egyre több, információs célt szolgáló webkamera érhető el adott városokról az interneten. Elég elterjedt az IPCAM 9070-es készülék, szinte ezekből építik fel a városi webkamerákat. Ezek képe publikus, tehát elérhető a város hivatalos lapjáról is, illetve ahol közzéteszik.

Ezen kamerák pontos, elérési linkje tartalmazza a szükséges felhasználónevet és jelszót is, amivel a böngésző automatikusan bejelentkezve megjeleníti a kamera képet. Azonban, ha beírom a kamera IP címét, és a felhasználónevet valamint a jelszót, akkor belép a a kamera vezérlőjébe, ahol élő kép mellett pár funkció is megjelenik (bár ezek nem működnek).


Kérdésem az, hogy a VEZÉRLŐBE belépni legális-e annak értelmében, hogy a felhasználónév már alapban meg van adva a linkben?!

Ezek a kamerák logolnak amúgy belépésenként, vagy hogy működnek ezek?



2012. júl. 19. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Számítástechnikai rendszer és adatok elleni bűncselekménynek minősülhet a jogosulatlan belépés, bizonyos jelszóval védett helyekre.

Nem feltétlenül fognak meg vele, hacsak valaki nem direkt tette ki csapdának az egészet. Ha megfognak megúszhatod egy levélben kapott ejnyebejnyével, de ebben az esetben gyakori, hogy lefoglalják a házban lévő gépeket, adathordozókat is.


Pl:Ha egy ismerősöd facebook adatlapjára bejutsz a kódja segítségével, mert ő esetleg elárulta neked, megváltoztatsz valami és feljelent, akkor elkövetted a fent említett bűncselekményt.

Ezért nem fognak ugyan téged semmire sem büntetni, csak kapsz egy levelet az ügyészségtől, hogy ilyet ne tegyél többet, de a rendőrség elrendelheti, hogy lefoglalják a gépedet, mondván illegális anyagot tárolhatsz rajta..és akkor máris kész a baj.

Szerzői jogsértés stb stb. eltelik 1,5-2 év mire visszakapod a gépedet plusz pártfogói felügyelet.

Hosszú út és nagyon nehéz..ne akard megtapasztalni szerintem.

2012. júl. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem szeretném, köszi a választ!


Tulajdonképpen olyan az elérése az IP kameráknak, mint az FTP hozzáférés Internet Explorer-ből: be lehet írni az IP-t és utána kér jelszót és felhasználónevet, ha viszont a a link már tartalmazza @ jellel beiktatva, akkor nem kér semmi azonosítást, egyszerre bejön a tartalom!

Viszont a link tartalmazza a felhasználónevet és jelszót, adott esetben GUEST, de ez publikus...

Elvileg log-ot készít a belépésekről, s mivel nem csináltam semmit, csak belépett az IP-kamerához, akkor nem csináltam semmi olyan cselekményt, ami büntetendő, nem? Minden adott információ adott és publikus, bárki számára elérhető!

2012. júl. 19. 16:22
 3/5 A kérdező kommentje:

[link]


és


[link]


Így van megadva a pl. 2 ip kamera linkje is, ezek egyértelműen tartalmazzák a felhasználó nevet és jelszót is! --> Ezzel lép be a böngésző hitelesítve, de manuálisan is be lehet lépni vele. Nem hinném amúgy, hogy problémám lenne belőle, csak megkérdeztem!

2012. júl. 19. 16:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezeket a linkeket ha emgnyitod, olyan mintha a böngésződdel megnyitnád azt a lapot, ahova a képük be van ágyazva.

Amennyiben az az oldal nyilvános, ez a link is az és nem véletlenül guest a belépési név és jelszó.


Ez ebben a formában nem bűncselekmény, mert olyan, mintha megnyitnád a weboldalamon a inc\contact.php lapot, ami egyébként be van ágyazva a kontakt.php lapomba, amit a menüből is elérhetsz. Szerintem ne aggódj a logon annyi látszik, hogy te is láttad a kamera képét.

2012. júl. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a korrekt hozzászólásod!!!! Utánanéztem ennek az IP kamerának, és 3 féle jelszót képes kezelni: amin én csatlakoztam, az "vendég", minden egyéb funkció le van tiltva, de gondolom van egy admin jelszó is, ami nem publikus!

Nem aggódom, de egyszer megfordult a fejemben, hogy lehet rosszat csináltam :) Most már megnyugodtam!

2012. júl. 19. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!