Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan válhatnék germánná?

Hogyan válhatnék germánná?

Figyelt kérdés

Mondjuk legyen a nemet a germánok kozul.

A kinézet adott, viszont szeretnek egyszer teljeserteku germán lenni. Ilyet hogyan lehet?



2012. júl. 20. 14:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
37%
De miert akarsz german lenni ?Magyarnak lenni szerintem sokkal jobb mint nemetnek vagy germannak.
2012. júl. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%

A kinézeted elég germános?


Tanulj meg németül és élj közöttük.Pár év alatt átveszed a szokásaikat , mentalitásukat és német állampolgár lehetsz.

2012. júl. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
48%
Igyál sok sört, hallgass Kraftwerk-et, beszélj a krákogó nyelvükön, nézd le az országod keleti felén élő prolikat, meg úgy általában a tőled keletre élő népeket, hidd azt, hogy a bevándorlókból álló "nemzeti tizenegy" a legjobb a világon, és nyaranta menj a Balatonra a túlsúlyos kölykeiddel üdülni egyet.
2012. júl. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%
Figyeld meg őket a Balatonon: ma a legtöbb tetovált, mindenféle fémdarabokat visel a fülében-farkában, színesre festi a punkra vágott haját, harsány, leégett, lángost eszik, és kukoricát... és máris német vagy.
2012. júl. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
56%

Azért az fájó, hogy néhány embernek mennyire beszűkült látásmódja van.


Kérdező:

'Teljesértékű' germán nem leszel. Magyarnak születtél, ez van, fogadd el. Ettől függetlenül kijöhetsz Németországba, elsajátíthatod a nyelvet anyanyelvi szinten (csak a krákogó nyelvű hozzászólásra mondanám, hogy szerintem a német igenis szép nyelv, és rendkívül kifejező), szerezhetsz munkát, házasodhatsz, és állampolgárságot szerezhetsz. De germán nem leszel.

Egyébként nem biztos, hogy minden német szokást olyan nagyon el kellene sajátítani. Pl jellemzően nem fürödnek naponta (gyerekek van, hogy csak heti egyszer), az étkezésben és vannak eltérések, és maga a mentalitás, és gondolkodásmód is idegen szerintem a magyarhoz képest.

2012. júl. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Mi az , hogy germános kinézet?


Vannak köztük szőkék, barnák, vörösök, vannak kövérek, aprók, nagynövésüek, férfiak, nők, fehérek, feketék, barnák, sárgák, Afrikából, Ázsiából stb. származók,

katolikusok, reformátusok, izraeliták, mohamedánok, buddhisták, stb.


szóval MI VAN? Mi akarsz Te lenni, a Magyarok ugyan ilyenek...........

2012. júl. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

"'Teljesértékű' germán nem leszel. Magyarnak születtél, ez van, fogadd el."

Azt meg hogyan, tiltja valamilyen természeti vagy jogi törvény? Nem értem? Európában alig van különbség fehér és fehér között (jellemzően csak Észak-Dél irányban van), vagy ezt hogy gondoltad? Rá van írva, hogy magyar? Nekem úgy tűnik a megjegyzésed, mintha a magyarság egy olyan rasszbéli megkülönböztetés lenne, mint japánnak vagy kongóinak lenni. Ha a kérdező ez utóbbiak valamelyike szeretne lenne, akkor megérteném az aggályod, na de így?


Szerintem tökéletesen elegendő, ha perfektül beszéled a nyelvüket is magadévá teszed a kultúrájukat! Főleg, ha még egy kis német vér is folyik az ereidben, akkor ki sem fogsz tűnni! Amúgy sem, mert már sokad-generációs lengyelek és más európaiak is élnek ott, szóval kitűnni biztos nem fogsz!

2012. júl. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%

A kérdezőt idézve írtam ezt - azért is van idézőjelben.

Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy ebbe születni kell, nem pedig azzá válni. A származást nem lehet 'elsajátítani'.

Én Németországban élek, folyékonyan beszélem a nyelvüket, ismerem a szokásaikat, mégsem német vagyok, hanem magyar. Majd ha a férjem német lesz, és lesznek gyerekeim, akik itt nőnek fel, akkor rájuk majd lehet mondani, hogy németek. De én nem leszek az. (És ebben nincs semmi negatív megkülönböztetés, egyszerűen tény, hogy magyar felmenőim vannak, közöm sincs a német vérhez, ergó nem vagyok német.)

2012. júl. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Szóval nem úgy értettem, hogy nem olvadhat be, vagy vegyülhet el. Hanem úgy, hogy attól, hogy ott és úgy él, még a származása nem fog megváltozni.
2012. júl. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ha valahogyan át tudnád írni a génjeidet, akkor lehetnél germán, de így nem látok rá esélyt. Ez pont olyan, mintha valaki ufó akarna lenni: nézhet úgy ki, de attól nem az...
2012. júl. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!